Jean-Luc Godard canlı yayında ‘koronavirüs günlerinde imgeler’ üzerine konuşacak

Jean-Luc Godard canlı yayında ‘koronavirüs günlerinde imgeler’ üzerine konuşacak

Usta yönetmen Jean-Luc Godard ile gerçekleştirilecek söyleşi, yarın 15.30’da Instagram’da canlı olarak yayımlanacak. École cantonale d’art de Lausanne’ın (ECAL) gerçekleştireceği söyleşinin konusu “koronavirüs günlerinde imgeler” olacak.

“À bout de souffle” (Serseri Âşıklar), “Le mépris” (Nefret), “Bande à part” (Çete), “Pierrot le Fou” (Çılgın Pierrot) gibi unutulmaz filmleri sinema dünyasına kazandıran, Fransız Yeni Dalga’nın öncülerinden Jean-Luc Godard, kariyerinin ilk yıllarından beri gözlerden uzak yaşamasıyla tanınıyor. Son yıllarda ise kalabalık izleyici kitlelerinin ve medyanın karşısına çok daha az çıkıyor. Bu yüzden bugün ECAL (Lozan Kanton Sanat Okulu) tarafından yapılan duyuru sinemaseverler için ayrı bir önem taşıyor.

ECAL, bugün sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla, yarın Türkiye saatiyle 15.30’da Jean-Luc Godard ile Instagram üzerinden canlı bir sohbet gerçekleştirileceğini duyurdu. Usta yönetmen, École cantonale d’art de Lausanne’ın sinema bölümünün başında yer alan Lionel Baier ile “koronavirüs günlerinde imgeler” üzerine konuşacak.

Son olarak Cannes Film Festivali’nde Özel Altın Palmiye ödülüne değer görülen “Le livre d’image”a (İmgeler ve Sözcükler) imza atan usta yönetmen, bir süre önce yeni bir film üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Son filminin neredeyse tamamını arşiv görüntüleriyle hazırlayan usta yönetmen, bu kez çekimlerin de yapılacağını ama bu çekimlerde oyunculara yer verip vermeyeceğini henüz bilmediğini belirtmişti.

Tüm dünyada prodüksiyonların durmasına neden koronavirüs salgınının usta yönetmenin bu planlarını nasıl etkilediği bilinmiyor. Ancak yarınki söyleşinin odağında “koronavirüs günlerinde imgeler” olacağı için bu konunun da gündeme taşınması bekleniyor.

 

Kaynak: FilmLoverss 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 yorumlar

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal