Jean- Luc Godard’ın yaşam öyküsü beyazperdeye aktarılıyor

Jean- Luc Godard’ın yaşam öyküsü beyazperdeye aktarılıyor

2011 yapımı Akademi ödüllü “The Artist”in yönetmeni olarak tanıdığımız Michel Hazanavicus, Jean-Luc Godard’ın hayatını anlatan biyografik yapımın yönetmenliğini üstlenecek. Film Fransız Yeni Dalga akımının en önemli yönetmenlerinden Jean-Luc Godard’ın bir oyuncu olan eski eşi Anne Wiazemsky’nin “Un An Après” adlı otobiyografik romanından beyazperdeye uyarlanacak.

“Redoubtable” adıyla gösterime girmesi beklenen yapım usta yönetmenin Wiazemsky ile ilişkisine odaklanacak. Wiazemsky 17 yaşındayken Godard ile tanışır ve 10 yıldan uzun bir süre boyunca evli kalırlar. Bu süre içerisinde Godard’ın yönetmenliğini üstlendiği La Chinoise, Week End ve Sympathy for the Devil adlı yapımlarda birlikte çalışırlar.

Redoubtable’ın başrolünde “The Dreamers”ta başarılı bir performans sergileyen Louis Garrel ve Lars von Trier’in ses getiren yapımı Nymphomaniac’ta rol alan Stacy Martin yer alıyor. Godard’a saygı duruşu niteliğinde seyirciyle buluşacak filmin çalışmalarının başladığı duyurulsa da vizyon tarihi henüz netlik kazanmadı.

Kaynak: The Guardian

Hazırlayan: Gökçen Sena Duman

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal