J.K. Rowling’in yeni çocuk kitabı 12 Ekim’de Türkçede

J.K. Rowling’in yeni çocuk kitabı 12 Ekim’de Türkçede

J.K. Rowling’in Türkiye’deki yayıncısı Yapı Kredi Yayınları, yazarın çocuklar için kaleme aldığı “The Christmas Pig” adlı yeni kitabını 12 Ekim 2021’de okurla buluşturacak.

“The Christmas Pig”, bir çocuğun en sevdiği oyuncağını bulmak için ne kadar ileri gidebileceğini anlatıyor. Rowling’in önceki eserleriyle hiçbir bağı olmayan tek bir kitaptan oluşan hikâye, 8 yaş ve üzeri çocuklara hitap ediyor.

İngiltere, Yeni Zelanda, İrlanda ve Hindistan’da Hachette Children’s Group, ABD ve Kanada’da Scholastic tarafından yayımlanacak olan kitap, dünyanın dört bir yanındaki yayıncılar tarafından yirmiden fazla dilde eşzamanlı olarak yayımlanacak olmasıyla gerçek bir küresel yayın hâlini alacak.

Hem karton kapaklı hem de ciltli özel bir baskısı yapılacak olan kitapta ödüllü illüstratör Jim Field’ın desenleri  yer alacak.

“Jack çocukluk oyuncağı Dur Pig’i çok sever. DR, Jack’in iyi gününde de kötü gününde de hep yanında olmuştur. Ta ki bir Noel arifesinde korkunç bir şey olana dek: DP kaybolmuştur. Ama Noel arifesi mucizelerin ve imkânsız hayallerin gerçekleştiği, her şeyin canlanabildiği  bir gecedir, oyuncakların bile. Üstelik Jack’in yeni oyuncağının –DP’nin yerine alınan gıcık Christmas Pig’in– cesur bir planı vardır. Hep birlikte Jack’in en yakın arkadaşını kurtarmak için sihirli bir yolculuğa çıkacaklardır…”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal