İzmir’deki Bekir Coşkun heykeline saldırı

İzmir’deki Bekir Coşkun heykeline saldırı

İzmir’de Buca Belediyesi tarafından, geçen yıl hayata veda eden gazeteci-yazar Bekir Coşkun anısına yaptırılan heykele kimliği belirsiz kişilerce zarar verildi. Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti saldırıyı kınadı.

Buca Belediyesi’nin Bekir Coşkun anısına yaptırdığı heykel saldırıya uğradı.

Belediye meclisinde alınan kararla Menderes Mahallesi’ndeki 4 bin metrekarelik Bekir Coşkun Parkı’na konulan polyesterden yapılma heykel, henüz açılışı yapılmadan kimliği belirsiz kişilerce tahrip edildi. Heykelin yüz kısmındaki bronz kaplamaların parçalandığı görülürken, emniyet saldırıya ilişkin soruşturma başlattı.

‘Vandallık hizmet üretmemizi engelleyemez’

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, sosyal medya hesabından saldırıyı kınadığını belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Hiçbir saldırı, hiçbir vandallık bizleri, Buca’mıza ve hemşehrilerimize hizmet üretme yolundan asla geri döndüremez.

Kentimiz ve kentlimiz için yatırım yapmaya, proje üretmeye, eser kazandırmaya devam edeceğiz. Çünkü biz halkız, halkın belediyesiyiz. Halk için, halkla birlikte çalışıyoruz.

Açılışını yapmaya hazırlandığımız Bekir Coşkun Parkı’nda yer alan duayen gazetecimiz merhum Bekir Coşkun’un heykeline yapılan saldırıyı esefle kınıyorum”

‘Şiddetle kınıyoruz’

İzmir Gazeteciler Cemiyeti de saldırıyla ilgili şu açıklamayı yayımladı:

“Türkiye’nin en iyi kalemlerinden, merhum gazeteci Bekir Coşkun’un adını taşıdığı parkta yer alan heykeline kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından zarar verilmiştir. Bu vandallık kabul edilemez.

Henüz parkın açılışı gerçekleştirilmeden yapılan saldırıyı esefle kınıyoruz. Bekir Coşkun daima Türk basının özgür ve eşsiz isimlerinden biri olarak kıvançla anılacaktır.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal