İzmir’de Grup Yorum için dayanışma konseri

İzmir’de Grup Yorum için dayanışma konseri

İzmir’de demokratik kitle örgütleri, baskı ve yasaklara karşı ölüm orucunda olan Grup Yorum üyeleri için dayanışma konseri düzenleyecek. 12 Mart’ta saat 19.30’da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde düzenlenecek olan konsere çok sayıda sanatçı katılacak.

Demokratik kitler örgütlerinin çağrısıyla, baskı ve yasaklara karşı ölüm orucunda olan Grup Yorum üyeleriyle dayanışma sağlamak için “Sanata Özgürlük Grup Yorum Yaşasın İstiyoruz” etkinliği düzenlenecek.

Dayanışma konserinde Suavi, Hüsnü Arıkan, Grup Abdal, Duvara Karşı Tiyatrosu, Niyazi Koyuncu, Pınar Aydınlar, Hilmi Yarayıcı, Erdal Bayrakoğlu, Barış Atay, Gazapizm Hamit Demir, Tuğrul Keskin, Cevdet Bağça, Praksis ve Sokak Orkestrası sahnede olacak.

Demokratik kitle örgütü temsilcilerinin yayımladığı ortak açıklama metni şöyle:

“Grup Yorum, ülke halklarına konserler vermiş, milyonları türkülerinde buluşturmuş; direnişlerde, grevlerde emekçilerin yanında olmuş bir müzik grubudur. Muhalif müziğin simgelerinden olan Grup Yorum üzerinde iktidarların hep baskısı oldu. Ancak 2015 yılından itibaren Yorum üyelerine yaşam hakkı bile tanınmıyor. Bizler demokratik kitle örgütleri olarak, taleplerinin kabul edilmesi, açlık grevi ve ölüm oruçları süreçlerinin, ölümler yaşanmadan son bulması için, iktidarı aklıselim davranmaya, duyarlı kamuoyunu Grup Yorum’un taleplerinin karşılanması çerçevesinde ‘Sanata Özgürlük Grup Yorum Yaşasın İstiyoruz’ etkinliğinde bir araya gelmeye, dayanışmaya çağırıyoruz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal