İzmir’de 1 yıldır işsiz olan müzisyen yaşamına son verdi

İzmir’de 1 yıldır işsiz olan müzisyen yaşamına son verdi

Pandemi yasaklarından dolayı mekânların kapalı olması nedeniyle 1 yıldır işsiz olan 29 yaşındaki müzisyen Mehmet Mert El, geçinemediği için yaşamını sonlandırdı.

İzmir’de çeşitli mekânlarda perküsyon çalarak geçimini sağlayan müzisyen Mehmet Mert El yaşamına son verdi. Kafe – Bar Çalışanları Dayanışması, El’in bir yıldır işsiz olduğunu ve geçim sıkıntısı nedeniyle yaşamına son verdiğini açıkladı.

Kafe – Bar Çalışanları Dayanışması, sosyal medyada şu açıklamayı yaptı:

“İzmir’de bir müzisyen arkadaşımız geçinemediği için intihar etti. Perküsyon çalarak geçinen Mehmet Mert El, mekânlar kapalı olduğu için bir yıldır işsizdi. Aylardır mekânların açılması ve işsiz kalanlara destek verin çağrımızı duymayan yöneticiler, intiharların sorumlusudur.”

‘1 yıldır işsiz olan arkadaşımız psikolojik olarak sıkıntı yaşadığı bir döneme girmişti’

İzmir Müzisyenler Derneği de El’in ardından sosyal medyada şu paylaşımı yaptı:

“Sevgili yol arkadaşımız, dostumuz, canımız, üyemiz, perküsyon çalarak geçimini sağlayan müzisyen Mehmet Mert El, bugün 17.30 sularında maalesef canına kıydı… Yaklaşık 1 yıldır işsiz olan arkadaşımız, bir süredir psikolojik olarak sıkıntı yaşadığı bir döneme girmişti. Yaşamını dönüştürmek, değiştirmek, daha iyi bir insan olmak için çaba harcayan, kendisiyle uğraşan, dayanışmacı ve paylaşımcı, özverili ve fedakâr, emekçi bir dostumuzdu. İzmir Müzisyenler Derneği’nin toplumsal dayanışma etkinliklerine gönüllü gelirdi, yoksul insanlar, mülteciler, çocuklar, depremzedeler için yürüttüğümüz yardımlaşma faaliyetlerinde eşya taşır, dağıtımlara yardım eder, gönlünden ve yüreğinden verirdi. Bizim için çok büyük bir kayıp. Çok üzgünüz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal