İzleyici karşısına çıkmadan Türkiye’nin Oscar adayı seçilen Semih Kaplanoğlu filminden ilk tanıtım

İzleyici karşısına çıkmadan Türkiye’nin Oscar adayı seçilen Semih Kaplanoğlu filminden ilk tanıtım

Henüz izleyici karşısına çıkmadan Türkiye’nin Oscar adayı seçilen Semih Kaplanoğlu’nun “Bağlılık – Aslı” adlı yeni filminin tanıtımı yayımlandı. Film 20 Eylül’de gösterime girecek.

Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile sinema alanındaki meslek örgütü temsilcilerinden oluşan 13 kişilik seçici kurul tarafından Türkiye’nin Oscar adayı olarak seçilen film, önce ilk dokuz, ardından ilk beşe girmek için mücadele edecek; eğer ilk beşe girerse film 2020 yılında yapılacak Oscar töreninde yeni adıyla En İyi Uluslararası Film dalında heykelcik için yarışacak. Türkiye’nin bu alanda henüz bir başarısı bulunmuyor.

Semih Kapsalnoğlu’nun yeni filminde Kübra Kip, Ece Yüksel, Umur Kurt ve Almina Kavcı gibi oyuncular rol alıyor. Görüntü yönetmenliğini Andreas Sinanos’un yaptığı filmin müzikleri Anjelika Akbar’a emanet. Filmin konusu özetle şöyle:

Doğumdan sonra işe başlamak için bebek bakıcısı arayan Aslı, uzun uğraşlardan sonra genç bir bakıcı bulur. Bebek bakıcısı Gülnihal’in de bir bebeği vardır. Gülnihal’in gelişiyle Aslı kendinden bile gizlediği sırlarıyla yüzleşmeye başlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

1 yorum

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal