İtalya’da yaşayan sanatçı Serra Yılmaz’dan koronavirüs açıklaması: ‘Perişanız’

İtalya’da yaşayan sanatçı Serra Yılmaz’dan koronavirüs açıklaması: ‘Perişanız’

İtalya’da yaşayan sanatçı Serra Yılmaz, dünyada birçok ülkeye yayılan ve İtalya’da da görülen koronavirüs salgınıyla ilgili gelişmeleri Twitter hesabından paylaşarak “Perişanız” yazdı.

Serra Yılmaz, koronavirüsün İtalya’da da görüldüğüyle ilgili İtalyanca bir tweet attı. Bunun üzerine bir takipçisi, Serra Yılmaz’a, “Umarım sizler iyisinizdir Serra Hanım. Aklım sizde. Hepimize geçmiş olsun” yazdı. Yılmaz ise takipçisinin mesajına şöyle yanıt verdi:

“Valla bizim sektör battı. 03/04’e dek tiyatro sinema her şey durdu. Perişanız. Ama her şey göreceli hayatta. Sınır geçmeye uğraşan bir sığınmacı da olabilirdim.”

İlk olarak 12 Aralık 2019’da  Çin’in Hubey eyaletine bağlı Wuhan kentinde tespit edilen ve kısa sürede başka ülkelere de yayılan yeni tip koronavirüs, dünya genelinde şu ana kadar 80 binden fazla kişiyi etkiledi. Salgın nedeniyle 3 binden fazla kişi yaşamını yitirdi.

İtalya’da ise koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 107’ye yükseldi. Tüm okulların tatil edildiği duyuruldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9 yorumlar

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal