‘İstanbul Sözleşmesi yaşatır’ dediği için sahneden indirilen Melek Mosso ses kaydını paylaştı

‘İstanbul Sözleşmesi yaşatır’ dediği için sahneden indirilen Melek Mosso ses kaydını paylaştı

Konser sırasında kadın cinayetlerine karşı konuşma yapan ve “İstanbul Sözleşmesi yaşatır” dedikten sonra polis tarafından sahneden indirilen Melek Mosso ses kaydını paylaştı.

Melek Mosso, Aqua Florya Hayal Kahvesi’nde verdiği konserde “İstanbul Sözleşmesi yaşatır” dediği için polis tarafından sahneden indirilmişti. Sabah gazetesinin, “Melek Mosso işin suyunu çıkardı! Melek Mosso’nun ağır siyasi göndermeleri konseri yarıda kesti…” başlığıyla hedef gösterdiği Mosso, konserde söylediği sözlerin kaydını paylaştı.

Ses kaydında kadın cinayetlerine yönelik tepki gösteren ve “İstanbul Sözleşmesi yaşatır” dediği duyulan Mosso bu ifadelerinin ardından şarkıya giriyor.

Mosso, ses kaydını şu notla paylaştı: “22 Ağustos Aqua Florya konserimde konuştuklarım işte bunlardır dostlarım. Şükürler olsun ki her konserimizin ses kaydını alıyoruz. İftira atmak kolay, çamur at izi kalsın! Ama yok öyle karalayıp kaçmak! Bana özür borçlu olan kişinin pişkinliği ise bu yolda daha da güçlü durmam gerektiğini tekrar anlamamı sağladı. Bana destek olan herkese çok çok teşekkür ederim. Toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin ve şiddetin her türlüsünün sonuna kadar karşısındayım. Yaşadıklarım umarım hiç bir sanatçı arkadaşımın başına gelmez. Sevgiyle.”

https://www.instagram.com/p/CEepJF8gegv/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal