İstanbul Sanat Dergisi yayın hayatına başladı

İstanbul Sanat Dergisi yayın hayatına başladı

İstanbul Sanat Dergisi yayın hayatına başladı. Derginin “Bir Tutkudur Koleksiyonerlik” başlıklı ilk sayısı yayımlandı.

Sanatın farklı alanlarına dair içerikleri özel röportaj ve haberlerle sunmayı amaçlayan derginin ilk sayısı K – İletişim Yayınları desteğiyle yayımlandı.

Türkiye’de koleksiyonerliğin “Bir Tutkudur Koleksiyonerlik” başlıklı özel dosyada incelendiği dergide Türkiye’nin saygın koleksiyonerlerinden Ahmet Merey, kendi koleksiyonundan seçkileri paylaştı. Koleksiyoner Hasan Türel, küratör Prof. Dr. Markus Graf, Beyoğlu’nun sanat mekanlarından Art On’un kurucusu Oktay Duran ve “İnci Dizen Kız” adlı ünlü tablonun koleksiyoneri Radi Dikici de dergiye konuk oldu.

Zorlu PSM Genel Müdürü Murat Abbas’ın,  Zorlu’nun yeni dönemini, “Beraber olmayı çok özleyerek dönüyoruz” sözleriyle anlattığı ilk sayıda 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin afiş yüzü olan usta oyuncu Fatma Girik de okurla buluştu. Fotoğraf sanatçısı Murat Tütün ise nü çalışmalarından oluşan ilk retrospektif fotoğraf kitabı ve çalışmalarını anlattı.

Ayrıca derginin ekim-kasım-aralık sayısında  resim, sinema, tiyatro, fotoğraf ve edebiyata dair haberlerin yanı sıra yeni dönemin ilk sergileri de incelendi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal