İstanbul Modern’de mimari ve bellek tartışılacak

İstanbul Modern’de mimari ve bellek tartışılacak

İstanbul Modern’in “YAP: Yeni Mimarlık Programı” etkinlikleri kapsamında 3 Ekim Cumartesi günü saat 11.00’de “Bellek Maratonu” başlığında bir söyleşi düzenlenecek.

Moderatörlüğünü PATTU’dan Cem Kozar’ın üstlendiği “Bellek Maratonu”nunda katılımcılar sosyal bilimler, kent ve mimarlık, sanat, bilim ve teknoloji gibi farklı alanlarda “bellek” kavramını ele alacak.

Sekiz saat sürecek etkinlik, İstanbul Modern’in de içinde bulunduğu Tophane bölgesinin tarihine referans veren ve PATTU tarafından müze bahçesi için tasarlanan “Katı Olan Her Şey” adlı projenin altında, “bellek” üzerine araştırmaların farklı disiplinlerdeki yansımalarını tartışmaya açacak.

modern2İstanbul Modern, YAP kapsamında performans ve gösteri sanatlarına da ev sahipliği yapıyor. Yarın saat 20.00’de, Bedirhan Dehmen, Canberk Yıldız, Cem Yıldız, Ejder Keskin’in rol aldığı, izleyiciyi kendi kültürel bellek ve hik^åyesiyle hesaplaştıran “biz” adlı oyun yeniden yorumlanacak. 8 Ekim Perşembe günü saat 19.30’da ise Taldans, bedenin mimari ile ilişkisi üzerinden kurguladığı “Dolap” performansını müze bahçesindeki “Katı Olan Her Şey” alanında sunacak.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal