İstanbul Modern Sinema’da ‘Yaz Havası’

İstanbul Modern Sinema’da ‘Yaz Havası’

İstanbul Modern Sinema, yaz temalı dört filmden oluşan “Yaz Havası” adlı programı 20-27 Ağustos tarihleri arasında çevrimiçi ortamda izleyiciyle buluşturacak.

“Yaz Havası” programında erken dönem sinemadan üç kısa filmin yanı sıra Theo van Gogh’un, Heere Heeresma’nın 1962’de yayımlanan ve çok satan romanından uyarladığı 1984 tarihli “Sahilde Bir Gün” (Een Dagje Naar Het Strand) adlı uzun metrajı gösterilecek.

Gerard Kiljan’ın Hollanda’nın ünlü deniz kasabası olan Scheveningen’in plajını ve orada tatil günlerini geçiren insanları kaydettiği 1931 yapımı kısa filmi “Scheveningen”; dans eden çiftlerin ve yelpazesiyle poz veren kadınların kameraya yansıdığı, şablon yöntemiyle boyanarak üretilen ve yönetmeni bilinmeyen 1912 yapımı kısa film “Güneşli İspanya’da” (In Sunny Spain) ve Alice ile köpeğinin bir yaz gününde geçen macerasına odaklanılan Walt Disney’in 1924 tarihli kısa animasyonu “Alice’in Denizdeki Günü” (Alice’s Days at Sea) program kapsamında izleyiciyle buluşacak.

“Scheveningen” ve “Güneşli İspanya’da” adlı kısa filmlere, besteci ve müzisyen Başar Ünder’in özel olarak ürettiği orijinal müzikler eşlik ediyor.

Programın detaylarına şuradan ulaşılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal