İstanbul Caz Festival, müzikte cinsiyet eşitliğini gözeten Keychange programına katıldı

İstanbul Caz Festival, müzikte cinsiyet eşitliğini gözeten Keychange programına katıldı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 29 Haziran – 18 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan 26. İstanbul Caz Festivali, uluslararası müzik endüstrisinde cinsiyet eşitliğini hedefleyen İngiltere merkezli Keychange programına dahil oldu.

İngiliz Telif Hakları Meslek Birliği Vakfı PRS Foundation tarafından yönetilen program, festivalleri 2022 yılına kadarki etkinliklerinde 50:50 cinsiyet dengesi sağlamaya teşvik ediyor.

Dünyaca ünlü Londra Caz Festivali (İngiltere), NYC Winter Jazzfest (ABD), Eurosonic (Hollanda), Way Out West (İsveç) gibi festivallerin yer aldığı program kapsamında şimdiye kadar 23 ülkeden 130’un üzerinde festival, 2022’ye kadar program şartlarına uyacak şekilde gelişme ve iyileştirmeye söz verdi.

60’ın üzerinde kadın sanatçının farklı coğrafyalardan projelerle işbirliği yapmaya başladığı Keychange programına dünyanın farklı ülkelerinden katılan yedi festival, 50:50 cinsiyet dengesinin sağlanması adına atılımlar yapacağını taahhüt etti. Programla beraber cinsiyet eşitliği konusunda uluslararası duyarlılığın artırılmasına yönelik 50’den fazla panel ve atölye etkinliği yapıldı.

Programın üyeleri arasında Türkiye’den Ankara Caz Festivali de yer alıyor.

Festivale geri sayım

Bu yıl “Caza dokunan eller” sloganını benimseyen 26. İstanbul Caz Festivali, caz müziğin ustalarından çağdaş müziğin yeni temsilcilerine pek çok sanatçıyı ağırlayacak.

Festival kapsamında, 300’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçının katılımıyla 27 farklı mekânda 50’nin üzerinde konser düzenlenecek.

Festival biletleri, Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan ana gişe İKSV’den satın alınabilir.

Detaylı bilgi edinmek için şu adreslere bakılabilir:

facebook.com/istanbulcazfestivali

twitter.com/istanbulcazfest

instagram.com/istanbulcazfest ivali

youtube.com/iksvistanbul

play.spotify.com/user/istanbulkultursanatvakfi

#istcazfest

#cazadokunaneller

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal