İngiltere’de sanatçılar, hükümetin sanata yönelik tutumunu protesto edecek

İngiltere’de sanatçılar, hükümetin sanata yönelik tutumunu protesto edecek

İngiltere genelinde sanatçılar ve sanatseverlerin katılımıyla 11 Temmuz’da hükümetin devam eden salgın sırasında sanat sektörüne yönelik tutumunu eleştirmek için bir dizi protesto gösterisi düzenlenecek.

Müstehak‘ın WhatsOnStage’den aktardığı haberlere göre, hükümetin Covid-19 salgını boyunca sahne sanatları sektörünü desteklemediğini vurgulamak için bir “Yaratıcı Performans Protestosu” düzenlediklerinden bahseden organizatör Darren Bell, şimdiye kadar binlerce kişinin etkinlikler için kayıt yaptırdığını söylüyor.

Sosyal mesafe kurallarına dikkat edileceği açıklanan protestolar sırasında #CanYouHearThePeopleSing etiketi kullanılacak ve protestolar sırasında gösterilerde kullanılan şarkılara yer verilecek.

11 Temmuz günü saat 12:00’de Trafalgar Meydanı’nda başlayacak eylemler kapsamında küçük bir ‘performans alanı’ oluşturulacak. Bu alanda icracılar bireysel veya sosyal mesafe kuralına dikkat ederek gösteriler sergilenecek.

Protestolar kaydedilecek ya da canlı olarak #CanYouHearThePeopleSing etiketiyle yayımlanacak.

Protestolara ilişkin yapılan bilgilendirmeden satır başları şöyle:

“Tiyatro hükümet tarafından tüm desteklerde geride bırakıldı. Bu sadece Londra’da bir sorun değil, bu bir İngiltere sorunudur. Yüzlerce insan işlerinden çıkarıldı ve hala tam olarak her şey ne zaman yoluna girecek öngörülemiyor. Ne zaman yeniden açılacağımız ile ilgili gerçek bir yol haritası yok.

“Geçtiğimiz hafta yapımcı Cameron Mackintosh, West End’deki dört gösterisinin 2021’e kadar sahnelenemeyeceğini ve tüm gösterinde çalışanların işsizlikle karşı karşıya kalacağını söyledi.

“Londra’daki protesto ilk olarak 27 Haziran’da yapılacaktı ancak o gün Black Lives Matter yürüyüşü yapılacağı haberinin ardından yeniden planlandı.”

Daha detaylı bilgi edinmek için şuraya bakılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal