İngiltere’de bir barın Covid isyanı: Kilise statüsü istediler

İngiltere’de bir barın Covid isyanı: Kilise statüsü istediler

İngiltere’nin Nottingham kentinde bir sahibi, hükûmetin uyguladığı ‘salgın tedbirlerinin adaletsizliğine dikkat çekmek istediğini’ söyleyerek işletmesine ‘kilise statüsü’ verilmesi adına başvuru yaptı. Barın sahibi, “Bu kurallarla biraz eğlenmeye karar verdik. Çünkü kurallar benimki gibi işletmeleri hedef alıyor ve bu çok adaletsiz” dedi.

Koronavirüs vakalarının arttığı ve kitlesel karantina uygulamasının yürürlükte olduğu İngiltere’de bir bar sahibi, ‘salgın tedbirlerinin tutarsızlığını göstermek için’ işletmesine ‘kilise statüsü’ verilmesi adına başvuruda bulundu. 400 Rabbits adlı tekila barın sahibi James Aspell, amacının ‘adil olmayan karantina kurallarına’ dikkat çekmek olduğunu söyledi.

‘Yasal boşluktan faydalanmak istedik’

Tedbirlerdeki ‘yasal boşluktan’ faydalanmak istediğini aktaran barın sahibi, “Bu kurallarla biraz eğlenmeye karar verdik. Çünkü kurallar benimki gibi işletmeleri hedef alıyor ve bu çok adaletsiz” ifadelerini kullandı. Aspell, “(Tekila bar olarak) kapılarımızı tekrar açmak aylar sürebilir” dedi.

İngiltere’de yeni aşamaya geçilecek

İngiltere’de, kitlesel karantinanın ve sokağa çıkma kısıtlamalarının ardından bugün yeni aşamaya geçilecek. Bu kapsamda, 400 Rabbits adlı barın da bulunduğu Nottingham kentinde, üçüncü kademe tedbirleri yürürlüğe girecek. Yeni kurallar çerçevesinde ise üçüncü kademede olan bölgelerde barların yalnızca paket servis yapmasına izin verilirken, ibadethanelerde aynı hanede yaşayan kişilerin bir araya gelmesi serbest olacak.

 

Kaynak: Duvar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal