İngilizce PEN’den panel: Türkiyeli yazarların durumu nedir?

İngilizce PEN’den panel: Türkiyeli yazarların durumu nedir?

Ece Temelkuran, Burhan Sönmez ve Canan Maraşlıgil, İngilizce PEN Başkanı ve Orhan Pamuk, Sabahattin Ali gibi yazarların eserlerini İngilizceye çeviren Maureen Freely ile birlikte Londra’da bir panel geçekleşecek. İngilizce PEN’in uluslararası çevrimiçi yayını PEN Atlas tarafından düzenlenen panelin başlığı “Türkiye’den Görünüş”.

19 Eylül’de gerçekleşecek olan söyleşinin içeriği şu şekilde açıklandı:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın otoriter yönetimi altında, 2016’da Türkiye’de basın özgürlüğü en düşük seviyede. Bir yandan haber ajanslarına ve gazetelere hükümet tarafından el konulur ya da kapatılırken, gazetecilerden komedyenlere herkes cezai iftiralarla ya da terörizm suçlamalarıyla karşı karşıya.

Bu günlerde Türkiyeli yazarların durumu nedir? Bu özel PEN Atlas panelinde, gazeteci-yazar Ece Temelkuran, roman yazarı Burhan Sönmez ve çevirmen Canan Maraşlıgil, İngilizce PEN Başkanı Maureen Freely’nin edebi merceği aracılığıyla günün temel meselelerini tartışacak.“

2008 yılından beri varlığını sürdüren PEN Atlas, tüm dünyadan yazar ve düşünürlerin yazılarına yer veriyor ve etkinlikler düzenliyor.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal