İlkgösterimini Sundance’te yapmıştı: ‘Elveda’ gösterimde

İlkgösterimini Sundance’te yapmıştı: ‘Elveda’ gösterimde

Bu hafta üçü yerli, dördü yabancı, yedi film gösterime giriyor.

Yönetmen Lulu Wang’in ailesinden esinlenerek yazıp yönettiği “Elveda” adlı film, haftanın öne çıkan yapımı. Rap müzisyeni Awkwafina’nın başrolde yer aldığı filmde, ona Shuzhen Zhao, X Mayo, Hong Lu, Tzi Ma ve Diana Lin eşlik ediyor.

İlkgösterimini Sundance Film Festivali’nde yapan ve övgü toplayan filmde, geniş bir Çinli ailenin en yaşlı üyesi için hazırlanan gizli veda buluşması konu ediliyor.

Film, “en iyi kadın oyuncu” ve “yabancı dilde en iyi film” dallarında Altın Küre’ye aday gösterilmişti.

‘Bad Boys: Her Zaman Çılgın’

Will Smith ve Martin Lawrence’ın başrollerini paylaştığı “Bad Boys: Her Zaman Çılgın”, haftanın aksiyon filmi. Adil El Arbi ve Bilall Fallah’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin senaryosu Joe Carnahan’a ait. Vanessa Hudgens, Alexander Ludwig, Charles Melton ve Joe Pantoliano’nun da rol aldığı filmin müziklerinde “The Florida Project” ve “Gloria” gibi filmlerle tanınan Lorne Balfe’nin imzası var.

Serinin devam halkasında, polis memuru Marcus ve orta yaş bunalımı yaşayan Mike, son bir görev için yeniden bir araya gelirler.

‘Kutup Köpekleri’

Aaron Woodley’nin yönetmenliğini üstlendiği “Kutup Köpekleri” adlı filmde, Kuzey Kutbu’nun en hızlı kuryesi olmak isteyen Swifty ile arkadaşlarının macerasını ele alıyor.

Filmin Türkçe seslendirmesinde Yekta Kopan, Oya Prosçiler, Sinan Divrik, Erkan Taşdöğen, Bedia Ener, Aydoğan Temel ve Ümit Belen rol alıyor.

‘Maceracı Yüzgeçler: Büyük Gösteri’

“Maceracı Yüzgeçler: Büyük Gösteri” adlı yerli animasyon filmin yönetmen koltuğunda Mithat Gökçe oturuyor.

Minik bir Barbunya balığı olan Biba, arkadaşları Çupa, Tuti, Babu, Taka Hamsi ve Denizkızı Alesta ile birlikte gizemli bir dünyada maceraya atılırlar.

‘Feride: Bu Bir Kaş Kaldırıştır’

Zeynep Çamcı’nın senaryosunu yazıp başrolünde yer aldığı “Feride”de hayallerinin peşine düşen bir kadının hikâyesi işleniyor. Zeynep Çamcı’nın Ali Yorgancıoğlu ile birlikte yönettiği filmde Ersin Korkut, Barış Yıldız, Anıl Tetik ve Ceren Taşcı gibi oyuncular rol alıyor.

Bir konfeksiyon atölyesinde terzilik yapan ve tek hayali moda tasarımcısı olmak olan Feride, patronuyla girdiği iddia sonucunda kendisini bir anda moda devlerine kafa tutan eğlenceli bir maceranın içinde bulur.

‘Mühr-ü Cin’

Buğra Kekik’in yönettiği “Mühr-ü Cin”de Ecem Yorulmaz, Cansu Kahvecioğlu ve Burçak Kabadayı rol alıyor.

Filmde, tiyatro oyuncusu Rana’nın, kendisi ve arkadaşlarına musallat olan doğaüstü varlığa karşı mücadelesini anlatılıyor.

‘İnsan Yiyenler’

Sam Fowler ve Kris Carr’in yönetmenliğinde çekilen “İnsan Yiyenler” adlı korku filminde Megan Purvis, Samuel Freeman ve Hannah Louise Howell rol alıyor.

Filmde, tatile çıkmış bir grup arkadaşın, acımasız bir yaratıktan kurtulma uğraşı aktarılıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar