İlk ‘Game of Thrones’ spin-off’unun çekimlerine çok yakında başlanacak

İlk ‘Game of Thrones’ spin-off’unun çekimlerine çok yakında başlanacak

HBO yöneticisi Casey Bloys, dizideki Arya karakterine odaklanan bir “Game of Thrones” spin-off‘u çekileceği yönündeki iddiaları yalanlarken, dizinin final sezonu ve yakında çekimlerine başlanacak ilk “Game of Thrones” spin-off‘u hakkında da görüşlerini paylaştı.

Filmloverss’ın The Playist’ten aktardığına göre, tüm zamanların en sevilen dizilerinden “Game of Thrones”, geçtiğimiz günlerde yayımlanan final bölümüyle ekranlara veda etmiş olsa da, George R.R. Martin’in “A Song of Ice and Fire” serisinde yarattığı ilgi çekici evren televizyon ekranlarında kalmaya devam edecek.

“Game of Thrones” evreninde geçen yeni diziler hazırladığı bir süredir bilinen HBO, bir yandan Jane Goldman’ın George R.R. Martin ile birlikte hazırladığı ilk spin-off dizisi için hazırlıklarını sürdürürken, bir yandan da farklı spin-off projelerini değerlendirmeye devam ediyor. Şu ana kadar sadece Jane Goldman’ın “The Long Night” olarak anılan projesi pilot bölüm için resmi onayı almış olsa da üç farklı projenin daha gündemde olduğu biliniyor.

* Yazının devamı, dizi hakkında detaylar içeriyor *

“Game of Thrones”un final bölümünün yayımlanmasının ardından bu spin-off projeleriyle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Dizinin son bölümünde Arya Stark, Westeros’un batısında ne olduğunu keşfetmek için denize açıldı. Bu da hazırlık aşamasındaki “Game of Thrones” spin-off‘larından birinin Arya’ya odaklanacağı yönünde iddiaların ortaya çıkmasına neden oldu.Ancak HBO’nun “Game of Thrones”a devam dizisi çekme yönünde herhangi bir planı bulunmuyor.

Spin-off dizileri ile “Game of Thrones” evreninin farklı dönemlerine ışık tutmaya hazırlanan HBO, dizideki karakterlerin maceralarına odaklanacak diziler ise hazırlamayacak. Deadline’a konuşan HBO yöneticisi Casey Bloys, Arya’ya odaklanan bir “Game of Thrones” spin-off‘u çekileceği yönündeki iddiaları kesin bir dille yalanladı.

İzleyicileri ikiye bölen final sezonu hakkında da görüşlerini paylaşan Bloys, David Benioff ve D.B. Weiss’ın gayet iyi bir iş çıkardığını düşünüyor. “Game of Thrones”u noktalamayı büyük bir uçağı indirmeye benzeten Bloys, Benioff ve Weiss’ın bu zorlu görevin altında başarıyla kalktığını ve herkesi mutlu edecek bir son hazırlamanın imkansız olduğunu ifade etti.

Yakında çekimlerine başlanması planlanan ilk “Game of Thrones” spin-off‘una da değinen Bloys, “Game of Thrones”ta anlatılan olayların binlerce yıl öncesinde geçecek bu spin-off‘u özenle hazırladıklarını ve “Game of Thrones” spin-off‘ları konusunda aceleci davranmayacaklarını belirtti.

Bloys, ilk spin-off‘un ne zaman yayımlanacağı konusunda net bir tarih vermese de, 2020’nin biraz erken olacağını söyleyerek Westeros’a geri dönmek için büyük ihtimalle 2021’e kadar beklememiz gerekeceğinin sinyallerini verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal