İletişim Yayınları’ndan taciz kararı: ‘Bora Abdo’yla ilişkimizi sonlandırdık’

İletişim Yayınları’ndan taciz kararı: ‘Bora Abdo’yla ilişkimizi sonlandırdık’

İletişim Yayınları, yazar Aslı Tohumcu tarafından taciz ve zorbalık vakası ifşa edilen yazar Bora Abdo’yla olan yayın ilişkisini sonlandırdığını duyurdu.

Yazar Pelin Buzluk’un da aralarında olduğu 20’ye yakın kadın, yazar Hasan Ali Toptaş’ın taciz vakalarını ifşa etmiş, Aslı Tohumcu da Bora Abdo’nun taciz ve zorbalığına maruz kaldığını açıklamıştı.

İletişim Yayınları, bir açıklama yaparak taciz vakası ifşalanan Bora Abdo’yla ilişkisini kestiğini duyurdu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan yayınevi, “İletişim Yayınları olarak, maruz bırakıldıkları gayriinsani davranış, zorbalık ve tacize karşı yazarlarımız Pelin Buzluk ve Aslı Tohumcu’yla beraberiz. Bora Abdo ile olan yayın ilişkimizi sona erdirdiğimizi okurlarımızın bilgisine sunarız” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Önceki gün “Leylâ” adlı bir Twitter kullanıcısının Hasan Ali Toptaş’ın tacizine uğradığını açıklamasının ardından aralarında yazar Pelin Buzluk’un da olduğu 20’ye yakın kadın, Toptaş ile ilgili yaşadıklarını paylaşmıştı.

Buzluk’un paylaşımlarına destek veren yazar Aslı Tohumcu da “Hasan Ali Toptaş da yalnız değil tabii. Bora Abdo var. Beni arkadaşımdan ayırıp taksime atlamasıyla gelişen bir olay. Ben de büyüdüm, kadınlarla sarmalandım iyice. Konuşabiliyorum. Herkes konuşsun. Bizim korkacak bir şeyimiz yok!” yazarak Bora Abdo’yu ifşa etmişti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal