Iggy Pop’tan Covid şarkısı: ‘Dirty Little Virus’

Iggy Pop’tan Covid şarkısı: ‘Dirty Little Virus’

Iggy Pop, koronavirüs salgınından ilham alarak “Dirty Little Virus” adlı şarkıyı yazdı. Pop, “Eğer hâlâ yılın erkeği seçiliyorsa bu, virüs olmalı” ifadesini kullandı.

Bu yıl herkesin hayatını etkileyen koronavirüs , punk rock müziğin öncü ismi Iggy Pop’u “Covid-19 sahnede” sözleriyle başlayan bir şarkı yazmaya teşvik etti. Şarkının adı, “Dirty Little Virus”.

73 yaşındaki Amerikalı sanatçı, YouTube kanalında yayımlanan bir videoda, “Fazla duygusal veya derin bir şey değil, daha çok gazetecilik yapmak gibi, doğrudan bir şarkı sözü yazmaya istekliydim. Kim, ne ne zaman, nerede. ‘Neden’i atladım, çünkü bu çok karmaşık. Ama bununla ilgili hissiyatımı ortaya koydum” diye konuştu.

‘Virüs yılın erkeği olmalı’

“Bu virüs benim için bir durdurucuydu. Hayatımda olan en büyük şeydi ve sanırım neredeyse bir yıldır herkesin öyle” diyen Iggy Pop, “Eğer hâlâ yılın erkeği seçiliyorsa bu, virüs olmalı” ifadesini kullandı.

‘Sadece 19 yaşında ama seni öldürebilir’

Şarkıda, “Büyükbabam öldü / onun yerini Trump aldı”, “O sadece 19 yaşında, ama seni öldürebilir”, “Küçük pis virüs içimizde uyuyor / ödeme günleri bitti  / oyun günleri bitti” sözleri yer alıyor.

Grammy aldı

Koronavirüs dünyayı kasıp kavurmadan önce, Iggy Pop’a 2020’nin başında Grammy Ödülleri’nde Yaşam Boyu Başarı Ödülü verildi.

 

 

Kaynak: NTV

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal