Haruki Murakami’nin kısa öyküleri animasyon oldu: ‘Blind Willow, Sleeping Woman’

Haruki Murakami’nin kısa öyküleri animasyon oldu: ‘Blind Willow, Sleeping Woman’

Japon yazar Haruki Murakami’nin kısa öykülerinden uyarlanan “Blind Willow, Sleeping Woman” adlı animasyon filmden ilk fragman yayımlandı.

FilmLoverss’ın Cartoon Brew’den aktardığı habere göre, Haruki Murakami’nin altı kısa hikâyesinden uyarlanan animasyon film “Blind Willow, Sleeping Woman” (Saules Aveugles, Femme Endormie) önümüzdeki yıllarda sinemaseverler ile buluşacak. Prodüksiyonu devam eden filmden ilk fragman yayımlandı.

Film, Fransa’da dijital animasyonun gelişmesine öncülük eden Peter Foldes’in oğlu olan ve kısa animasyon filmleriyle dikkat çeken Pierre Foldes‘in ilk uzun metrajlısı olma özelliği taşıyor.

2022’de tamamlanacak

Gönderdiği kısa animasyon filmlerini beğenen Murakami’nin kendisine sunduğu kısa hikâyelerden altısını seçen Foldes, bu altı hikâyeyi ilk uzun metrajlısında bir araya getiriyor. İlk başta bu altı hikâyeyi ayrı ayrı anlatacak bir antoloji filmi çekmeyi planlayan Foldes, daha sonra bu münferit hikâyelerdeki karakterleri aynı kişilerin farklı zamanlardaki farklı hâlleri olarak yorumlamaya ve bu altı hikâyeyi iç içe geçirmeye karar veriyor.

Foldes’in bu hikâyeleri iç içe geçirmesiyle ortaya çıkan film, kayıp bir kedi ile konuşan devasa bir kurbağanın, Tokyo’yu depremden kurtarmak için bir banka çalışanı, onun mutsuz karısı ve şizofren bir muhasebeciye yardım etmesini anlatıyor.

Yıllardır hazırlık aşamasında olan filmin 2022’nin ilk yarısında tamamlanması bekleniyor. Filmin ne zaman izleyici karşısına çıkacağı ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal