Harry Potter serisinin sekizinci kitabı nihayet geliyor

Harry Potter serisinin sekizinci kitabı nihayet geliyor

JK Rowling’in yarattığı Harry Potter efsanesinin sekizinci kitabı, serinin hayranları tarafından uzun süredir bekleniyordu. Yazar, Harry Potter Hogwarts’tan ayrıldıktan sonra neler olduğunu anlatmak için kalem ve kağıdını hazırladığını duyurmuş ancak kitap yerine tiyatro uyarlamasıyla gündeme gelince pek çok hayranını hayal kırıklığına uğratmıştı.

Şimdi sıra o hayranları memnun etmeye geldi. “Harry Potter ve Lanetli Çocuk Bölüm 1&2” bu yaz, ilk Harry Potter kitabının yayımlandığı tarih ve Harry Potter’ın doğum günü olan 31 Temmuz’da, yani tiyatron oyununun kapılarını açmasından yalnızca bir gün sonra satışa sunulacak. Senaryo olarak piyasaya sürülecek olan kitap Rowling, Jack Thorne ve John Tiffany’nin ortak bir çalışması.

Serinin sekizinci hikâyesi olan “Harry Potter ve Lanetli Çocuk” final kitabından 19 yıl sonrasını konu alıyor. Hikâye, yazar tarafından şöyle tanımlanıyor: “Harry Potter olmak her zaman zordu ve şimdi de bir eş, üç çocuk babası ve Sihir Bakanlığı’nın çok çalışan bir işçisi olmak da o kadar kolay değil. Harry bir türlü peşini bırakmayan geçmişiyle boğuşurken en küçük oğlu Albus ise hiç istemediği aile mirasının yüküyle mücadele etmek zorunda kalır. Geçmiş ve bugün uğursuzca birleşirken baba ve oğul rahatsız edici gerçeği öğrenirler: Bazen karanlık hiç beklemediğin yerden gelir.”

Kaynak: Telegraph

Hazırlayan: Anıl Aksoy

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal