Hafızanın gizlediği sırlarla yüzleşme… İşte haftanın filmleri

Hafızanın gizlediği sırlarla yüzleşme… İşte haftanın filmleri

Hatırla 

“Başka Bir Dünya” filmiyle Oscar’a aday olan, Ermeni asıllı Kanadalı yönetmen Atom Egoyan’ın yönetmenliğini, Benjamin August’un senaristliğini yaptığı “Hatırla” (Remember) bu haftanın öne çıkan filmi. Filmin başrollerini, Christopher Plummer, Martin Landau, Dean Norris ve Bruno Ganz üstleniyor. Film, hafızası ile ilgili sorunlar yaşayan yaşlı Zev’in yaşadıklarını temel alan bir dram. Zev, 70 yıl önce Amerika’da sahte bir kimlikle yaşayan Nazi bekçisinin, ailesini katlettiğini keşfediyor. Tüm zorluklara rağmen Zev, bakım evindeki yaşlı arkadaşı Max’in de yardımıyla çok gecikmiş olan adaletin sağlanmasını görev ediniyor. Bu olayları ise şaşırtıcı tesadüflerle dolu kıtalararası bir yolculuk takip ediyor. Zira Zev bu süreçte en büyük düşmanının kendi hasarlı hafızası olduğunu öğreniyor. “Hatırla”, çarpıcı sonuyla hafızalardan kolay kolay silinmeyecek bir yapım.

filmler21

Hain

John le Carré’nin aynı isimli romanından uyarlanan, yönetmenliğini Susanna White’ın üstlendiği bu filmde başrolleri Ewan McGregor, Stellan Skarsgård,  Naomie Harris, Damian Lewis, Mark Stanley üstleniyor. Gerilim ve polisiye türündeki film Rus oligark planlarını bozmaları için yem edilen bir çifti konu alıyor. Senaryosu Hossein Amini tarafından uyarlanan filmin müzikleri ise birçok film müziğine imzasını atan piyanist ve besteci Marcelo Zarvos’a ait.

Lights Out Movie - Teresa Palmer

Lights Out Movie – Teresa Palmer

Işıklar Sönünce

Korku türündeki yapımın yönetmenlik koltuğunda David Sandberg oturuyor. Sandberg’in aynı zamanda senaristliğini de üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Teresa Palmer, Billy Burke, Alicia Vela-Bailey, Emily Alyn Lind, Alexander DiPersia yer alıyor. Filmde, çocukluğunda ışıklar söndüğünde yaşadığı korkuları geride bıraktığını düşünen Rebecca’nın, kardeşinin de aynı şeyleri yaşadığını öğrenmesi ve annesi Sophie ile bağlantısı olan bu varlığın hayatlarına tekrar girmesiyle, geçmişte yaşadıklarıyla yüzleşmesi anlatılıyor.

filmler23

Doraemon: Taş Devri Macerası: 

Japon yapımı bir animasyon filmi olan “Taş Devri Macerası”nın senaryosu Shinnosuke Yakowa ve Higashi Shimzu’ya ait. Yaşadığı hayattan sıkılıp yeni bir maceraya atılmak isteyen Nabita’nın, arkadaşlarını ve Doremon’u da yanına alıp taş devrine yaptığı yolculuğu konu alıyor. Bu eğlenceli yolculuğu, Kotono Mitsuishi, Aya Hisakawa, Wasabi Mizuta, Megumi Oohara ve Yumi Kakazu seslendiriyor.

filmler24

Amman Hocam 2: 

Fransa yapımı bir komedi olan, serinin ikinci filmi “Amman Hocam 2” filminde karakterlere Kev Adams, Isabelle Nanty,  Didier Bourdon, Pierre-François Martin-Laval, Arnaud Ducret hayat veriyor. Pierre-François Martin-Laval ilk filmde olduğu gibi, filmin yönetmenliğini de üstleniyor. Film, Fransa’nın en kötü iki öğretmeninin çok gizli bir görev için İngiltere’ye gitmesi ve Dunces Kralı Boulard ile beraber ülkenin en iyi okuluna girip, eğitim alanında ün yaptıkları metotlarını gelecek nesillere uygulamalarını anlatıyor.

filmler25

Kanlı Girdap

Amerikalı ünlü belgesel yapımcısı John Gillespie (Gianni Capaldi) ekibiyle beraber Romanya’da Vlad Tepes ile ilgili yeni bir proje üstünde çalışmaktadır. Bu sırada İstanbul’da bir üniversitede araştırma görevlisi olan eski kız arkadaşı Nina (Selma Ergeç) John’u arayıp Vlad’in mezarıyla ilgili çok önemli bilgilere ulaştığını söyler. Bilinen o ki Vlad Tepes, nam-ı diğer Kazıklı Voyvoda, uzun süre Türkiye’deki zindanlarda tutuklu kaldıktan sonra kendi ülkesinde bir savaşta ölmüş ancak mezarı asla bulunamamıştır. Cesedin Türkiye’ye getirildiğini ve bunu kanıtlayacak izlere ulaştığını söyleyen Nina, araştırmalara İstanbul’da devam etmek üzere ekibi yanına çağırır. ABD Türkiye ortak yapımı filmin yönetmeni Patricio Valladares.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal