‘Gurbet Yavrum Garba Düşmektir’ İş Sanat’ta

‘Gurbet Yavrum Garba Düşmektir’ İş Sanat’ta

Cemal Süreya, en sevilen dizeleriyle İş Sanat sahnesinde anılıyor. İş Sanat’ın edebiyatımızın önemli isimlerini tiyatro ve müzik diliyle yorumlayarak sunduğu dinleti serisi Nisan ayında Cemal Süreya şiirleri ile devam edecek.

İnsanın iç dünyasını ironik üslupla yansıtan, dil oyunları ve gerçeküstü öğelerle şiirde yeni bir üslup yaratan Cemal Süreya’nın şiirleri, “Gurbet Yavrum Garba Düşmektir” başlıklı dinletide usta oyuncular Tilbe Saran, Metin Belgin, Hakan Gerçek tarafından seslendirecek. Atilla Birkiye’nin hazırladığı, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyarladığı dinleti Serdar Yalçın’ın besteleri ve Nihan İnan ile Hüseyin Likos’un seslendireceği şarkılar ile renklenecek.

“Üstü Kalsın” başlıklı Cemal Süreya’nın şiirlerinden oluşan gösterisiyle 2011’den beri övgü toplayan Hakan Gerçek’i bu kez değerli müzisyen Serdar Yalçın’ın müziği eşliğinde Tilbe Saran’la izlemek dinletiyi daha da önemli kılıyor.

İş Sanat’ta 4 Nisan, Pazartesi akşamı saat 20.30’daki dinleti ücretsiz, yerler numarasız ve salon kapasitesiyle sınırlı.

Hazırlayan: Gülçin Gülan

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal