Grup Yorum üyelerine destek için internet konseri verilecek

Grup Yorum üyelerine destek için internet konseri verilecek

Sanat Meclisi, açlık grevini ölüm orucuna çeviren Grup Yorum üyeleri Helin Bölek ve İbrahim Gökçek’le dayanışma sağlamak için 11 Nisan’da internet üzerinden destek konseri verecek.

Konser yasaklarının kaldırılması, kırmızı bültenle aranan üyelerinin listelerden çıkartılması ve İdil Kültür Merkezi’ne yönelik baskınların son bulması talepleriyle başladıkları ölüm orucunun 286’ncı günündeki Helin Bölek ve 289’uncu günündeki İbrahim Gökçek’in durumları gün geçtikçe kötüleşiyor.

Grup Yorum üyelerinin durumuna dikkat çekmek için internet üzerinden destek konseri vereceğini duyuran Sanat Meclisi, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ülke sanatının yüz akı, emekçilerin yoksulların dostu, karanlığa ve zorbalığa karşı ‘Bir Kar makinesi’ gibi direnen ve adeta bir okul görevi gören Grup Yorum’un iki üyesi İbrahim Gökçek ve Helin Bölek ölüm orucunda 300’lü günlere yaklaşmakta. Grup Yorum’un çok meşru ve haklı demokratik talepleri siyasi iktidar tarafından görmezden gelinmekte sadece Grup Yorum’a değil onlarla dayanışma göstermek isteyen bütün kurumlara ve kişilere de baskı her geçen gün daha da artmaktadır”

“Sanata Özgürlük” konserinin 5’incisinin 11 Nisan tarihinde internet üzerinden yapılacağı duyurulan açıklamanın devamında şöyle denildi:

“Bütün engellemelere ve yasaklara rağmen işte buradayız! Sanatın yakıcı ve yıkıcı gücü karşısında hiç bir güç duramaz. Daha önce defalarca yasaklanan ‘Sanata Özgürlük’ konserimizi 11 Nisan 2020 Cumartesi günü saat 20.00’de internet üzerinden canlı olarak yayımlayacağız. Buradan bir kez daha sesleniyoruz. Grup Yorum’un haklı ve meşru talepleri bizim de taleplerimizdir. Halkımızı Grup Yorum’a ses olmaya, Grup Yorum’u yaşatmaya çağırıyoruz. 11 Nisan Cumartesi günü saat 20.00’de Grup Yorum için söylüyoruz!”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal