Grup Yorum için yapılacak konsere ‘dayanışma amacı taşıyor’ gerekçesiyle yasak

Grup Yorum için yapılacak konsere ‘dayanışma amacı taşıyor’ gerekçesiyle yasak

Grup Yorum üyeleri ve sanatçıların üzerindeki baskıların son bulması amacıyla Avcılar’da düzenlenmesi planlanan “Sanata Özgürlük” konseri, “Grup Yorum’la dayanışma amacı taşıyor” gerekçesiyle kaymakamlık tarafından engellendi.

Türkiye Yazarlar Sendikası’nın öncülüğünde Pen Yazarlar Derneği, Sanatçılar Girişimi, Sanat Meclisi ve Dünya Şiir Hareketi’nin desteğiyle düzenlenecek olan “Sanata Özgürlük” konseri yasaklandı.

Bugün saat 18.00’de İstanbul Avcılar’daki Barış Manço Kültür Merkezi’nde yapılması planlanan konser, Avcılar Kaymakamlığı tarafından “Grup Yorum’la dayanışma taşıyor” gerekçesiyle yasaklandı.

Yasak kararının ardından Türkiye Yazarlar Sendikası, bugün saat 14.00’de Beşiktaş’ta bulunan genel merkezlerinde konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyeceğini duyurdu.

Ataol Behremoğlu, Adnan Özyalçıner, Mustafa Köz, Orhan Aydın, Haluk Tolga İlhan, Pınar Aydınlar’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda yazar, şair ve müzisyenin katılacağı konser daha önce de teknik sorunlar nedeniyle ertelenmişti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal