Greta Gerwig imzalı ‘Küçük Kadınlar’ gösterimde

Greta Gerwig imzalı ‘Küçük Kadınlar’ gösterimde

Bu hafta dördü yerli, altısı yabancı, on film gösterime giriyor.

Yazar,  yönetmen Greta Gerwig’in, Louisa May Alcott’ın aynı adlı klasik romanına dayanarak yeniden beyazperdeye taşıdığı “Küçük Kadınlar”, bu hafta gösterimde.

Filmde, kendi yaşamlarını kurmaya çalışan kız kardeşler Jo, Meg, Amy ve Beth’in hikâyesi, Jo’nun anlatıcılığında aktarılıyor.

İç Savaş sonrasının Amerika’sında, dört kardeşin yaşamının işlendiği film daha önce altı kez sinemaya uyarlanmıştı.

Filmde kardeşleri Saoirse Ronan, Emma Watson, Florence Pugh ve Eliza Scanlen canlandırırken, onlara teyzeleri rolünde Meryl Streep eşlik ediyor.

Natalie Portman, Oscar töreninde giydiği ve kadın yönetmenlerin göz ardı edilmesini eleştirdiği kıyafetinde, “Küçük Kadınlar”ın yönetmeni Greta Gerwig’in de adına yer vermişti.

‘Yeni Baştan’

Nicolas Bedos’un senaryosunu yazdığı ve yönettiği “Yeni Baştan”, haftanın öne çıkan yapımlarından bir diğeri.

Cannes Film Festivali’ne konuk olan yapımda, altmışlı yaşlardaki Victor’un zamanda geriye dönerek ilk aşkıyla yeniden buluşması işleniyor.

Fransız yapımı filmde  Daniel Auteuil, Guillaume Canet, Doria Tillier ve Fanny Ardant rol alıyor.

Filmin konusu şöyle: Victor 40 yıl öncesine döner, ama zaman makinesiyle değil; profesyonel bir oyuncu, makyaj, tarihçi ve set ekibinin yardımıyla…

‘The Gentlemen’

Suç filmleriyle kariyerini inşa eden Guy Ritchie’nin köklerine geri döndüğü, senaryosunu yazdığı ve yönettiği “The Gentlemen”, aksiyon meraklılarının tercihi.

Filmde, İngiltere’de kurduğu uyuşturucu imparatorluğunu Oklahomalı bir hanedana satmaya aşamasındaki Mickey Pearson’ın, kendisini çetrefilli olaylar içerisinde bulması konu ediliyor.

Matthew McConaughey başrolde yer alırken, Charlie Hunnam, Colin Farrell ve Hugh Grant oyuncular arasında. Filmin görüntü yönetimi ise Alan Stewart’a ait.

‘Ağır Romantik’

Bu hafta üç yerli romantik-komedi filmi izleyiciyle buluşuyor. “Mucize Doktor” dizisiyle dikkatleri üzerine çeken Onur Tuna’nın başrolde olduğu “Ağır Romantik” adlı yapımı Deniz Denizciler yönetiyor.

Tuvana Türkay, Sermiyan Midyat ile Altan Erkekli’nin de rol adlığı filmde, romantik aşkı arayan bir kadınla, kapkaç çetesinin liderinin oğlunun aşkı anlatılıyor.

‘Nasipse Olur’

Selahattin Sancaklı’nın yönettiği “Nasipse Olur” adlı ikinci yapımda Algı Eke, Burak Sevinç, Nur Sürer ve Hakan Bulut rol alıyor.

Filmde, hayatında terslikler üst üste gelen bir kadının, bir adamın yardımıyla tüm bu felaketlerden sıyrılmaya çalışması konu ediliyor.

‘Masallardan Geriye Kalan’

Mustafa Uğur Yağcıoğlu’nun yönettiği “Masallardan Geriye Kalan” filmindeyse üniversitede doçent olan Evren ile yüksek lisans öğrencisi Hece arasında filizlenen aşk anlatılıyor.

Özgür Çevik, İlayda Akdoğan ve Tuba Ünsal filmin oyuncuları arasında.

‘Kirpi Sonic’

Aynı adlı ünlü video oyundan sinemaya uyarlanan animasyon film “Kirpi Sonic”, Jeff Fowler’in yönetmenliğinde gösterimde.

Devletin mavi kirpi Sonic’i yakalaması için çılgın bilim insanı Dr. Ivo Robotnik’i görevlendirmesiyle gelişen olayları anlatıldığı filmin oyuncu kadrosunda Jim Carrey, James Marsden ve Neal McDonough yer alıyor.

‘Akıllı Balık’

June Taylor’un yönetmen koltuğunda oturduğu animasyon film “Akıllı Balık”ta ise; kendilerine her gün yeni şeyler öğreten öğretmenlerini çok seven iki balığın, okulda yaşadıkları maceralar beyazperdeye taşınıyor.

Filmi Marjorie Boher, Paul Bort, Stuart Cobbler ile Daniel Corso seslendiriyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 yorum

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal