Grammy ödüllü soul müzik efsanesi Betty Wright hayatını kaybetti

Grammy ödüllü soul müzik efsanesi Betty Wright hayatını kaybetti

Soul müziğin ikonu Betty Wright 66 yaşında hayatını kaybetti.

Michael Jackson, Beyonce, Jennifer Lopez gibi sanatçılara şarkı yazan, “Clean Up Woman” şarkısıyla tanınan Grammy ödüllü sanatçının ölüm haberini yeğeni doğruladı. Wright’ın ölüm nedeni henüz bilinmiyor.

Wright’ın yeğeni Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Bu sabah teyzemi kaybettim. Ruh halim değişti. Huzur içinde uyu Betty Wright teyze, melek oldun. Teyzem bir efsaneydi” ifadesini kullandı.

Gerçek adı Bessie Regina Norris olan sanatçı, geçen hafta ciddi bir hastalık geçirmişti. Şarkıcı Chaka Khan, Twitter mesajında Wright için takipçilerinin dua etmesini istemişti.

Wright, doğumundan ölümüne kadar Miami’de yaşadı. Müziğe 14 yaşındayken çıkardığı “My First Time Around” adlı albümle başladı.

1971’de 18 yaşındayken çıkardığı “Clean Up Woman” şarkısıyla tanındı.

“Tonight Is The Night”, “Shoorah Shoorah” gibi popüler şarkılara imza atan Wright, “Where Is The Love” şarkısıyla en iyi R&B şarkısı dalında Grammy kazandı.

Wright, bugüne dek aralarında Beyonce, Jennifer Lopez, Michael Jackson, Stevie Wonder ve Gloria Estefan’ın bulunduğu pek çok sanatçı için şarkı yazdı.

Beş çocuk annesi olan Wright’ın oğlu Patrick, 2005 Noel’inde silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

 

Kaynak: NTV

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal