Grafik tasarımcı Berkcan Okar’a ABD’den altın ödül

Grafik tasarımcı Berkcan Okar’a ABD’den altın ödül

Grafik tasarımcı Berkcan Okar, ajansı YER ile birlikte National Geographic için hazırladığı “25 Litre” afişiyle International Design Awards (IDA) / Uluslararası Tasarım Ödülleri’nde Grafik Tasarım Dalı, Basılı/Afiş kategorisinde altın ödüle değer görüldü.

Dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarından International Desing Awards, bu yıl 13’üncü  kez Los Angeles’ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

52 ülkeden farklı işin yer aldığı grafik tasarım, moda tasarım, mimarlık, ürün tasarımı gibi kategorilerle her yıl birçok çalışmanın değerlendirildiği yarışmada Berkcan Okar, Gökhan Özoğuz’un fotoğrafının kullanıldığı “25 Litre” afişiyle altın ödülü kazandı.

Berkcan Okar hakkında:

1989’da İstanbul’da doğdu.

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Görsel İletişim Tasarımı bölümünü okudu.

10 yılı aşkın süredir grafik tasarımcı olarak çalışan Okar, aynı zamanda 2019’un başında kurulan, kültür sanat ve eğlence sektöründe yurtiçi, yurtdışı birçok sinema ve televizyon projesinin görsel tasarım kampanyalarını hazırlayan tasarım ajansı YER’in kurucu ve kreatif direktörü.

YER’in işleri arasında “Arif V 216”, “Housewife”, “Invisible Heroes”, “Sully”, “Bizim İçin Şampiyon”, “Kovan”, “Green”, “Zer”, “Eve Dönüş” gibi sinema filmleriyle birlikte “Muhteşem Yüzyıl”, “Bir Aile Hikâyesi”, “Poyraz Karayel”, “Güllerin Savaşı”, “Yaralı Kuşlar”, “Kurtlar Vadisi” gibi yapımlar da bulunuyor.

Okar’ın “Ferhangi Şeyler”, “Kürk Mantolu Madonna”, “Closer”, “Doğu Demirkol”, “Tartuffe”, “Çıplak Vatandaşlar”, “Üçü bir Arada”, “On Küçük Zenci” gibi tiyatro oyunlarının afişlerinde de imzası var.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal