Google, 2019’da en çok aranan filmleri açıkladı

Google, 2019’da en çok aranan filmleri açıkladı

Google’ın, kullanıcılarının arama verilerini baz alarak 2019’un en çok aranan 10 filmini belirlediği bir liste yayımlandı. Listenin ilk sırasında Marvel Sinematik Evreni’nin sevilen kahramanlarını bir araya getiren “Avengers: Endgame” yer alıyor.

Google, her yıl olduğu gibi bu yıl da kullanıcılarının arama verilerini baz alarak 2019’un en çok aranan 10 filmini belirlediği bir liste yayımlandı.

FilmLoverss‘ın Independent‘tan aktardığına göre, listenin ilk sırasında Marvel Sinematik Evreni’nin sevilen kahramanlarını bir araya getiren “Avengers: Endgame” yer alırken; onu Marvel Sinematik Evreni kapsamındaki ilk kadın süper kahraman filmi olup başrolde Brie Larson’ın yer aldığı “Captain Marvel” ve Joaquin Phoenix’in etkileyici performansıyla çok konuşulan, Todd Phillips imzalı “Joker” filmleri takip ediyor.

Geçtiğimiz yıl En İyi Film Oscarı’nı kazanan “Green Book” ve Olivia Colman’ın En İyi Kadın Oyuncu Oscarı’nı kazandığı, Yunan Yeni Dalgası’nın en önemli temsilcilerinden Yorgos Lanthimos’un dünya çapında büyük ses getiren son filmi “The Favourite” da, Google’da en çok aranan filmler olarak dikkat çekiyor.

Listenin son sırasında ise Freddie Mercury’nin hayatına ışık tutan, 91. Akademi Ödülleri’nden 4 Oscar’la dönen, seveni olduğu kadar sevmeyeniyle çok konuşulan “Bohemian Rhapsody” yer alıyor.

Listede yer alan filmler şöyle:

10. “Bohemian Rhapsody”

9. “It Chapter Two”

8. “Aquaman”

7. “The Lion King”

6. “Green Book”

5. “The Favourite”

4. “Once Upon a Time… in Hollywood”

3. “Captain Marvel”

2. “Joker”

1. “Avengers: Endgame”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal