‘Godzilla vs. Kong’, ABD’de beş günde elde ettiği 48.5 milyon dolarla pandemi dönemi rekorunu kırdı

‘Godzilla vs. Kong’, ABD’de beş günde elde ettiği 48.5 milyon dolarla pandemi dönemi rekorunu kırdı

“Godzilla vs Kong”, ABD’de Paskalya hafta sonunu da kapsayan gösterimdeki ilk beş gününde 48.5 dolar milyon hasılat elde ederek pandemi döneminin en parlak açılış performansını sergiledi.

Adam Wingard yönetmenliğindeki “Godzilla vs. Kong”, 31 Mart’ta hem ABD’de sinemalarla hem de HBO Max’te gösterime girdi. ABD Box Office verilerine göre, film, gösterimdeki ilk beş gününde 48.5 dolar milyon hasılat elde ederek pandemi döneminin en parlak açılış performansını sergiledi.

“Godzilla vs. Kong”, hafta sonunda 32.2 milyon dolar, ilk beş gün boyunca ise toplam 48.5 milyon dolar hasılata erişti ve pandemi sürecinin açılış rekorunun yeni sahibi oldu. Pandemi döneminin daha önceki açılış rekoru, 16.7 milyon dolar ile “Wonder Woman 1984″e aitti.

Çin’de ikinci hafta sonunda toplam 137 milyon dolara ulaşan “Godzilla vs. Kong”, global olarak şu ana kadar 285,4 milyon dolara erişti.

“Godzilla vs. Kong”, 1 Mayıs’a kadar HBO Max’te izleyicilerle buluşmaya devam edecek. Godzilla ve King Kong’u karşı karşıya getiren filmde Millie Bobby Brown, Rebecca Hall, Alexander Skarsgard, Brian Tyree Henry, Eiza Gonzalez, Demian Bichir gibi oyuncular rol alıyor.

 

Kaynak: Box Office Türkiye

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal