Göçmen İşçiler Kültür Derneği’nden festival: ‘Irkçılığa Hayır #Nefesalamıyorum’

Göçmen İşçiler Kültür Derneği’nden festival: ‘Irkçılığa Hayır #Nefesalamıyorum’

Göçmen İşçiler Kültür Derneği (Gik-Der), 12. Kültür ve Sanat Festivali’ni “Irkçılığa Hayır #Nefesalamıyorum” başlığıyla düzenleyecek.

Gik-Der’in her yıl Kuzey Londra’da düzenlediği festival bu yıl koronavirüs salgınından dolayı çevrimiçi ortamda gerçekleşecek. Etkinlikler 28 Haziran Pazar günü saat 14.00 ile 20.00 arası GikDer’in sosyal medya kanallarından canlı olarak yayımlanacak.

“Bu festivalimizi Amerika’da polis şiddeti sonucu yaşamını yitiren George Floyd şahsında tüm nefes alamayanlara atfederek, ırkçılığa karşı gerçekleştiriyoruz” denilerek bu yılki teması duyurulan festival ile aylardır evde kalan ve derin izolasyon yaşayan insanların moral depolaması amaçlanıyor.

Erdal Erzincan, İlkay Akkaya, Pınar Aydınlar, Grup Vardiya, Lawje, Canan Sağar ve İbrahim Kırılmaz, Suna  Alan ve sürpriz sanatçıların katılacağı festivalde gazeteci Can Dündar, modacı Barbaros Şansal, siyasetçi ve ekonomist Alp Altınörs, AvEG-Kon başkanı Zeynep Birsel, Britanya Alevi Federasyonu Başkanı İsrafil Erbil, akademisyen Alkan Karaçam, Prof. Dr. Sinan Özbek, HDK Eş Başkanı Sedat Şenoğlu ve gazeteci Steve Sweeney gibi isimler de yer alacak.

12. Kültür ve Sanat Festivali Gik-Der’e ait FacebookYoutubeInstagram hesaplarından takip edilebilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal