Genç kadını şort giydiği gerekçesiyle kütüphaneye almadılar

Genç kadını şort giydiği gerekçesiyle kütüphaneye almadılar

Gebze Gençlik Merkezi’ne ders çalışmaya giden genç bir kadın kıyafeti nedeniyle kütüphaneye alınmadı. Yaşananları Twitter’dan paylaşan Mükerrem kullanıcı adlı genç kadın, “Ders çalışmak için kütüphanesini kullandığım Gebze Gençlik Merkezi giymiş olduğum kıyafeti (ŞORT) uygunsuz bulunduğundan ötürü gitmemi talep etti” diye yazdı

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Gebze Gençlik Merkezi’ne giden genç kadın şort giydiği gerekçesiyle kütüphaneye alınmadığını belirtti.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan açıklama yapan Mükerrem kullanıcı adlı kadın, “Ders çalışmak için kütüphanesini kullandığım @GSB_GebzeGM giymiş olduğum kıyafeti (ŞORT) uygunsuz bulunduğundan ötürü giymemi talep etti. Kapalı bir ortam olduğunun ve burasının @GSB_Kocaeli bağlı bulunduğunu şort giymenin rahatsız edici olduğunu ve insanların bakışlarının değiştiğini söylediler” diye yazdı.

Genç kadın paylaşımlarının devamında şu ifadeleri kullandı:

“20 yaşında genç bir kadın olarak onlara bunun rahatsız edici bir şey olmadığını, normal olduğunu, üstüne benim kişisel tercihlerime karıştıklarını dile getirmeme rağmen ısrarla giymemem gerektiğini söylediler. Kadınlara yapılan psikolojik baskılara Dur deyin artık! İstediğimizi giyebiliriz kimse tercihlerimize kısıtlama getiremez!”

 

Kaynak: BirGün

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal