‘Friends’ 1 Nisan’da Netflix Türkiye’de: ‘Bunun şakası mı olur?’

‘Friends’ 1 Nisan’da Netflix Türkiye’de: ‘Bunun şakası mı olur?’

Amerikan yapımı sitcom dizisi “Friends”in tüm bölümleri 1 Nisan’dan itibaren Netflix Türkiye’de yayında olacak.

David Crane ve Marta Kauffman’ın yaratıcısı olduğu dizinin başrollerini Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry ve David Schwimmer paylaşıyor. İlk bölümü 22 Eylül 1994’te yayımlanan dizi toplamda 10 sezon sürdü.

Yayımlandığı dönem Altın Küre ve Emmy’nin de aralarında olduğu birçok ödüle değer görülen dizide çocukluk arkadaşı olan Monica ve Rachel, Monica’nın ağabeyi Ross, Ross’un üniversiteden oda arkadaşı Chandler, Chandler’ın ev arkadaşı Joey ve Monica’nın eski arkadaşı Phoebe’den oluşan çok yakın bir arkadaş grubunun yaşadıkları anlatılıyor.

Netflix Türkiye, dizinin platformda yayımlanacağı haberini, “Friends’ 1 Nisan’da geliyor diye ‘Şaka mı bu?’ diyenleriniz var görüyorum, bunun şakası mı olur” sözleriyle duyurdu.

Öte yandan dizinin ABD haklarını yakın zamanda satın alan HBO Max, “Friends” için özel bir bölüm planladığını ve bütün oyuncuların tam kadro bu bölümde yer alacağını açıkladı.

Akit’ten RTÜK’e çağrı: ‘Yayından kaldırın’

Yeni Akit gazetesi, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na (RTÜK) “Friends” dizisinin yayından kaldırılması için çağrıda bulundu.

Akit’in “Netflix ahlaksız dizi ‘Friends’ ile gençleri hedef almayı amaçlıyor” başlıklı haberinde dizinin kadın oyuncularının bedenleri sansürlendi. “3 kız ile 3 erkeğin ahlaksız hayatı özendiren ve gençleri aileden uzaklaştırmayı hedef alan” sözleriyle tanımlanan dizi için yapılan çağrıda, “RTÜK’ü, kasıtlı yapılan ve alenen ahlaksızlığın reklamının yapıldığı; inancımıza ve ahlakımıza yapılan bu saldırılara ‘dur’ demeye çağırıyoruz!” denildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal