Freddie Mercury’nin yayımlanmamış ‘yeni’ bir şarkısı bulundu: ‘Time Waits For No One’

Freddie Mercury’nin yayımlanmamış ‘yeni’ bir şarkısı bulundu: ‘Time Waits For No One’

Freddie Mercury’nin “Time Waits For No One” şarkısının daha önce yayımlanmamış bir versiyonu bulundu.

Freddie Mercury’in, 1985’de “Time” müzikali için kaydedilmeye başlanan ve 1986 Mayıs’ında da yayımlanan “Time Waits For No One” şarkısının piyano ile prova edilirken alınmış eski ve Mercury’nin efsanevi sesini ön plana çıkartan alternatif bir kaydı uzun bir arayıştan sonra bulundu.

Sputnik’in EuroNews’tan aktardığı habere göre, şarkının yazarı Dave Clark, BBC Radio 2’ya yaptığı açıklamada “İlk kaydettiğimizde sadece Freddie ve piyano ile denemiştik, tüyleri diken diken eden sihirli bir şeydi. Sonrasında şarkıyı kaydederken 48 farklı ses ekleyerek Abbey Road’da hiç denenmemiş bir overdub tekniği denedik, sonrasında da arka vokalleri ekledik. Sonuç muhteşemdi ama her zaman orijinal provada daha farklı bir şeyler olduğunu hissediyordum” dedi.

Aynı zamanda Mercury’nin çok yakın arkadaşı olan Clark, kayıp kaydı ancak 2017’de bulabildi ve orijinal kayıtlarda yer alan piyanist Mike Moran’ın yeni bir şarkısı ile şarkıyı yeniledi. Şarkı BBC Radio 2’da dün itibariyle rotasyona girdi.

“Time Waits For No One”, Queen’in “Bohemian Rhapsody” filmindeki başarısından beri ortaya çıkan ilk “yeni” şarkısı. En son 2014 yılında “Queen Forever” toplama albümünde, Mercury’nin daha önce yayımlanmamış birkaç tane şarkısına ve Michael Jackson ile bir düetine yer verilmişti. Grup aynı zamanda David Bowie ile kaydedilmiş birkaç yayınlanmamış şarkı olabileceği ihtimaline de yeşil ışık yakmıştı.

Clark, “Time Waits For No One” için, “Freddie şu anda bu şarkının yayınlanmış olmasını bir şekilde görmüş olsa çok sevinir, muhtemelen de keyifle gülümsüyor olurdu, bunu da zaten sonuna kadar hak ediyor” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal