François Ozon’un yeni filmi ‘The Hier’in senaryosunu Mesut Kirazpınar yazdı

François Ozon’un yeni filmi ‘The Hier’in senaryosunu Mesut Kirazpınar yazdı

Fransız sinemasının en önemli isimlerinden François Ozon’un yeni filmi “The Hier”in senaryosunu Mesut Kirazpınar kaleme aldı.

“Sous le Sable” (Kumun Altında), “Jeune & Jolie” (Genç ve Güzel), “L’amant Double” (Tutku Oyunu), “8 Femmes” (8 Kadın), “Swimming Pool” (Havuz), “Dans la maison” (Evde), “Frantz” gibi filmleriyle tanınan François Ozon, yeni filmi “The Hier” için hazırlıklara başladı. Ozon, bu yıl gösterime giren son filmi “Grâce à Dieu” ile 69. Berlin Film Festivali’nin Ana Yarışma bölümünde yer almış ve festivalden Jüri Büyük Ödülü ile ayrılmıştı.

“The Hier” ile ilk uzun metraj senaryosuna imza atan Kirazpınar, daha önce kısa film ve belgesel projelerinde yer almıştı. Üniversiteyi dört festivalde ödül alarak tamamlayan Kirazpınar, kısa film çalışmalarının ardından Prof. Dr. Kirkor Yalçın için “Kirkor Yalçın Hayat Bir Mücadeledir” adlı belgeseli çekti.

‘The Hier’in çekimleri bu yaz başlayacak

Cannes, Venedik ve Berlin gibi önemli film festivallerinde sık sık gördüğümüz Ozon’un Türkiye’den bir senarist ile çalışacak olmasıyla merak uyandıran “The Hier”in çekimlerine Mayıs ayında başlanması planlanıyor. Filmin konusu ve oyuncu kadrosunda yer alacak isimler şimdilik belirsizliğini korusa da, çekim tarihinin yaklaşmasıyla birlikte bu konuların netliğe kavuşması bekleniyor.

 

 

 

 

 

Kaynak: Filmloverss

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal