Frances McDormand, Miriam Toews’in romanından uyarlanan ‘Women Talking’ filminde başrolde

Frances McDormand, Miriam Toews’in romanından uyarlanan ‘Women Talking’ filminde başrolde

Frances McDormand, Sarah Polley’nin yazıp yöneteceği “Women Talking” filminde rol alacak. Film, Miriam Toews’in “feminist bir manifesto” olarak tanımlanan ödüllü romanından uyarlanıyor.

FilmLoverss‘ın Deadline‘dan aktardığı habere göre, yılın en beğenilen filmlerinden “Nomadland” ile altıncı Oscar adaylığını almasına garanti gözüyle bakılan, belki de birkaç ay içinde üçüncü Oscar’ını alacak olan usta oyuncu Frances McDormand, önümüzdeki yıl da heyecan verici projelerde karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Joel Coen imzalı “The Tragedy of Macbeth”te Denzel Washington ile birlikte rol alan McDormand, önümüzdeki yıl izleyici ile buluşma ihtimali olan “Women Talking”in de başrolünde yer alacak.

Son yıllarda tercih ettiği filmlerle hep etkileyici işlerde karşımıza çıkan Frances McDormand’ın varlığı “Women Talking”i merak uyandıran bir film yapmak için yeterli ama filmi daha da heyecan verici kılan bir şey daha var ki o da yönetmen koltuğunda Sarah Polley‘nin oturacak olması.

Sarah Polley

Kariyerine oyuncu olarak başladıktan sonra 2006 yılında “Away from Her” (Ondan Uzakta) ile ilk uzun metrajlısına imza atan Sarah Polley, sonrasında çektiği “Take This Waltz” (Bu Dans Senin) ve “Stories We Tell” (Anlattığımız Hikâyeler) ile yönetmen olarak adından övgüyle söz ettirmeyi başardı. Özellikle “Anlattığımız Hikâyeler”de hayranlık verici bir iş ortaya koyan Polley, “Women Talking” ile dokuz yıl sonra ilk uzun metrajlısına imza atacak.

Miriam Toews‘in aynı adlı romanından uyarlanan filmin senaryosunu da Polley kaleme alacak. Toews’in çok satan romanının haklarını satın alan ve projeyi hayata geçirmek için Brad Pitt’in yapım şirketi Plan B’ye götüren Frances McDormand, filmde yapımcı olarak da görev alacak. Film MGM ve Plan B işbirliğinde hayata geçirilecek.

Toews’in The New York Times tarafından “feminist bir manifesto” olarak tanımlanan romanı, medeniyetten uzakta, dindar bir kolonide yaşayan bir grup kadına odaklanıyor. Kadınlar bir araya gelip konuşmaya başlayınca, kolonideki erkeklerin yıllardır süren cinsel saldırıları hakkındaki gerçekler ortaya çıkıyor. Kadınların hem kendilerini hem de kızlarını bu sistematik saldırılardan kurtarmak için zorlu bir seçim yapmaları gerekiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal