Fil’m Hafızası’ndan LGBTI filmleri gecesi

Fil’m Hafızası’ndan LGBTI filmleri gecesi

Fil’m Hafızası, iki ayda bir düzenlediği tematik gece buluşmaları kapsamında 14 Eylül Pazartesi akşamı “Love Wins” adlı bir etkinlik gerçekleştirecek. Etkinlikte, LGBTİ temalı kısa filmler izleyiciyle buluşacak.

Toplam altı filmin gösterileceği gecenin ev sahiplini şarkıcı ve şarkı yazarı Ceyl’ân Ertem üsleniyor. Söyleşi kısmında katılımcıların sorularını yanıtlayacak olan Ertem, ardından da küçük bir performans sergileyecek. 

Bronx Pi Sahne’de saat 20.30’da başlayacak etkinliğin 150 adetle sınırlı biletleri, Biletix web sitesinden satışa sunuldu. 

Etkinlik kapsamında gösterilecek kısa filmler şöyle: 

Coffee & Pie

Douglas Horn /ABD 

June, October ve Billy-Jean yolları bir kafede kesişen, anti-romantik bir öykünün üç kahramanıdır. Aşkın imkansızlığını anlamlandırmaya çabalayan çiftimizin imdadına sürpriz bir rehber yetişir. 

dik

Christopher Stollery / Avustralya

Andrew okuldan eve elinde çizdiği bir resimle döner. Baba resimde yazılanlardan hoşlanmaz. Gece uyumadan önce masumane şekilde karı – koca arasında başlayan sohbet birbirlerinin geçmişini deşifre eden eğlenceli bir maceraya dönüşür. 

Tsuyako 

Mitsuyo Miyazaki / Japonya

II. Dünya Savaşı’nın sonrasında bir anneyle kızı, görev, aile, aşk ve özgürlük arasında karar vermek zorundadır. Yoshie, Tsuyako’yu ziyarete geldiğinde kıza ailesinin nasıl kötü davrandığını görür ve duygularını hep bastıran genç âşığından birlikte kaçmalarını ister.

Kiss Me Softly

Anthony Schatteman / Belçika 

Jasper, şarkıcı babasının çektiği ilginin altında yaşayan ailesi içinde asla kendisi gibi davranamamaktadır. Bu durumla baş edebilmek için bir yol aramaktadır.

Aban + Khorshid 

Darwin Serink / ABD 

Aşkın süper güçleri vardır. Sadece âşıkların görebildiği rüyaları… Ve kimsenin göremediği bambaşka bir evreni… Gerçek bir hikâyeden esinle yapılmış kısa film bizi seyirden ötelere davet ediyor.

Roxanne 

Paul Frankl / Birleşik Krallık

Londra sokaklarında seks işçiliği yapan Roxanne küçük bir kız çocuğuna annelik etmeye hazır mıdır?

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal