Feyza Aktan, Özcan Deniz hakkında şiddet gerekçesiyle uzaklaştırma kararı aldırdı

Feyza Aktan, Özcan Deniz hakkında şiddet gerekçesiyle uzaklaştırma kararı aldırdı

Feyza Aktan, fiziksel ve psikolojik şiddete maruz kaldığını gerekçesiyle eski eşi oyuncu ve şarkıcı Özcan Deniz ile ağabeyi hakkında suç duyurusunda bulundu ve iki ay uzaklaştırma kararı aldırdı.

Hürriyet‘ten Özge Eğrikar’ın haberine göre, Feyza Aktan, iki yıl önce anlaşmalı olarak boşandığı, çocuğunun babası Özcan Deniz hakkında, “zincirleme şekilde kasten yaralama”, “kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma”, “hakaret” ve “tehdit” suçlarından, abisi Ercan Deniz hakkında da, “konut dokunulmazlığının ihlali”, “zincirleme şekilde yaralama”, “tehdit”, “hakaret” ve “devletin kurum ve organlarını aşağılama” suçlarından şikâyetçi oldu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına sunulan suç duyurusu dilekçesinde Feyza Aktan’ın hamile olduğu dönemde Özcan Deniz’in, evlenmeden önce bir evlilik sözleşmesi yapmak istediği; sözleşmede, Aktan’ın evlilik birliğinden doğmuş olan ve doğacak tüm haklarından feragat ettiği gibi hükümlerin yer aldığı iddia edildi. 25 Ocak 2018’de Özcan Deniz’in, Aktan’ı eski sevgilisi Buse Narcı’yla aldattığı haberleri çıktı. Özcan Deniz’in, evi terk edip arkadaşına giden Aktan’ı tehditle eve getirip kapıyı kilitlediği iddia edildi. İddiaya göre, Aktan kurtulmaya çalıştı, ancak Deniz boğazına yapışarak tokatlar attı ve kafasına vurdu. Hamile olan Aktan’ı karnının üstüne gelecek şekilde yere iteklediği iddia edilen Deniz, “Ağabeyimdeki silahı alacağım, ikimizi de öldüreceğim” diyerek oradan ayrıldı.

Feyza Aktan

‘Polisi ararsan yüzünde sigara söndürürüm’

Suç duyurusunda şiddet ve tehdidin şu şekilde devam ettiği iddia edildi:

Sözleşmeden vazgeçen Özcan Deniz, her şeyin yoluna gireceğine dair söz vererek Feyza Aktan’la evlendi. Çocuk doğduktan sonra evlilik sözleşmesini yeniden gündeme getiren Deniz, eşi üzerinde baskı kurdu. Çocuğunu ve ailesini düşünen Feyza Aktan, bu sözleşmeyi imzalamak zorunda kaldı. Aktan, Almanya’da tatildeyken Deniz bir kadınla mesajlaşınca aralarında yine tartışma çıktı. Özcan Deniz’in yine şiddet uyguladığı, “Polisi ararsan yüzünde sigara söndürürüm” diye tehdit ettiği ifadelerine yer verildi. Aktan, darp raporu alıp boşanmak istedi.

Ağabeyinin de ölümle tehdit ettiği iddia edildi

Feyza Aktan, savcılığa sunulan dilekçede, Özcan Deniz’in ağabeyi Ercan Deniz’in de evini bastığını iddia etti: “Ercan Deniz, ‘Eğer o raporu bize teslim etmezsen seni öldürtürüm’ diye tehdit etti. Tehditlere dayanamayan Aktan, darp raporunu Deniz’e verdi ve telefonundaki darp fotoğraflarını sildi.

Boşanmanın ardından Özcan Deniz’in bu sefer de ‘Çocuğun velayetini babasına veriyorum’ şeklinde protokolde değişiklik yapılması konusunda sözleşme imzalaması için ölümle tehdit ettiği iddia edildi.

Savcılık soruşturması devam ederken Feyza Aktan, Özcan Deniz ile ağabeyi Ercan Deniz hakkında korunma talep etti. Mahkeme, ikilinin 1 ay süreyle Feyza Aktan’a yaklaşmamasına karar verdi. Bir aylık tedbir süresinin dolmasının ardından Aktan yeniden mahkemeye başvurdu. Mahkeme bir ay daha tedbir kararı verdi.

İddiaların asılsız olduğunu belirten Özcan Deniz ile ağabeyi Ercan Deniz, karara itiraz etti. İtiraz dilekçesinde, “Özcan Deniz’in Feyza Aktan’a yönelik hiçbir şiddet, hakaret ve tehdit eylemi olmamıştır. Şiddete dair bir delil de sunmamıştır” denildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal