Fazıl Say’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaretten ceza alan Zuhal Olcay’a destek: ‘Utanıyorum’

Fazıl Say’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaretten ceza alan Zuhal Olcay’a destek: ‘Utanıyorum’

Piyanist ve besteci Fazıl Say, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle aldığı hapis cezası onanan sanatçı Zuhal Olcay’a desteğini açıkladı. Say, “Utanç duyuyorum, utanıyorum” dedi.

Ağustos 2017’de Kadıköy’de bir mekânda şarkı söylerken “Cumhurbaşkanına hakaret ettiği” iddiasıyla bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan Olcay’ın verilen ve ertelenen 11 ay 20 gün hapis cezası, Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından oy birliğiyle onandı.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Olcay’a desteğini açıklayan Say, şunları yazdı:

“Benim güzel dostum Zuhal derin bir insandır, olağanüstü yetenekli bir oyuncudur, muhalif olabilir, bir cümlesinde haklı veya haksız da olabilir; ona sahip çıkmak yerine onu böyle cezalandırmak… Utanç duydum… Utanıyorum. Benzerini 6 yıl önce yaşamıştım, şimdi beni cezalandırtan Adnan hocacılar kadın ticaretinden hapisteler, gün oluyor devran dönüyor elbet, ama bu değerlerimiz acı çekiyor zaman içinde, olan insan ruhuna oluyor. #zuhalolcayyalnızdeğildir dostlar… İnsanlar, halkımız; soruyorum; Ne kadar sürecek bu tutum?”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal