Fazıl Say, Alman Klasik Müzik Ödülleri’ne iki dalda aday gösterildi

Fazıl Say, Alman Klasik Müzik Ödülleri’ne iki dalda aday gösterildi

Piyanist ve besteci Fazıl Say, Beethoven’ın 32 sonatının tamamını kaydettiği albümüyle, Alman Klasik Müzik Ödülleri’ne (Der Deutsche Klassikpreis- Opus Klasik 2020) ‘Yılın Enstrümantal Kaydı’ ve ‘Yılın Enstrümantal Sanatçısı’ dalında aday gösterildi.

AA’dan aktarılan haberlere göre, Say, iki yılda tamamlayarak bu yıl müzikseverlerin beğenisine sunduğu Beethoven’in 32 sonatının tamamını kaydettiği albümüyle, Alman Klasik Müzik Ödülleri’ne ‘Yılın Enstrümantal Kaydı’ ve ‘Yılın Enstrümantal Sanatçısı’ dalında aday gösterildi.

Kazananlar sonbaharda ilan edilecek, ödüller de 18 Ekim 2020’de Berlin’de takdim edilecek.

‘Dünyaya kendi adıma bir armağan bırakmak istedim’

Ödüle aday gösterildiğini sosyal medya hesabından duyuran Fazıl Say, duygularını şöyle ifade etti:

“Duygulandım ve gururlandım. Şimdi öğreniyorum ki klasik müzik dünyasının en değerli ödüllerinden birine iki dalda aday seçilmişim. Sonuçlar ekim ayında belli olacakmış. ‘Beethoven Sonatlar’ ile hem yılın enstrümantal kaydı hem de yılın enstrümantal sanatçısı dallarında…Çok mutlu oldum. Diğer adayların hepsini sosyal medyada gördüm. Benim çok değer verdiğim saygın sanatçılar, müzik dünyasının üstatları var. Hepsinin emeklerine şükranımız sonsuzdur. Sonuçta yıllarca büyük emek verdim Beethoven’a. Bu dev kayıt projesi ile kendi adıma çok müzik öğrendim ve ilerledim diye düşünüyorum. Dünyaya kendi adıma bir armağan bırakmak istedim. Bunun için de bir müzisyen olarak samimi söylüyorum, elimden gelen her şeyi verdim. Gösterilen bu ilgi, beni çok mutlu etti.”

 

1 yorum

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal