Everest Yayınları’nın yayın yönetmeni Saadet Özen: ‘Böylesi bir konuda yargı merci ben değilim’

Everest Yayınları’nın yayın yönetmeni Saadet Özen: ‘Böylesi bir konuda yargı merci ben değilim’

Tacizle suçlanan yazar Hasan Ali Toptaş’ın kitaplarını yayımlayan Everest Yayınları’nın yayın yönetmeni Saadet Özen, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Aralarında yazar Pelin Buzluk’un da bulunduğu 20’ye yakın kadın, sosyal medyada yazar Hasan Ali Toptaş’ın kendilerini taciz ettiğini açıkladı. Toptaş ise bir özür mesajı yayımlayarak “Bilmeden, farkında olmadan yaptığım davranışlar nedeniyle kırdığım, üzdüğüm, yaraladığım bütün insanlardan samimiyetle özür diliyorum” ifadelerini kullandı.

Toptaş’ın kitaplarını yayımlayan Everest Yayınları’ndan henüz resmî bir açıklama yapılmazken, yayınevinin yayın yönetmeni Saadet Özen sosyal medya hesabından şunları yazdı:

“Bana göre kadınların beyanı, mağdurun sesinin duyulması, tacizin, baskının açığa çıkması, konuşulması, sorgulanması için esastır. Her kim söz konusu olursa olsun bu kural değişmez.

“Mağdurun sesinin duyulabilmesi kadınlara açılan alanın büyümesiyle de ilgili. Böylesi bir konuda yargı merci ben değilim. Ancak bulunduğum her yerde, bu söylediklerime göre davranmayı bir görev sayıyorum. Yayınevinde ben bulunduğum müddetçe bu böyle olacak.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 yorum

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal