Başkan Büyükerşen: ‘Türkiye’nin ilk kedi müzesini Eskişehir’de açacağız’

Başkan Büyükerşen: ‘Türkiye’nin ilk kedi müzesini Eskişehir’de açacağız’

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Türkiye’nin ilk kedi müzesi için çalışmalara başladıklarını duyurdu.

Başkan Büyükerşen, sanatçı Berna Türemen’in 50 yıldır dünyanın çeşitli ülkelerinden temin ettiği kedi tabloları, heykelleri, bibloları, oyuncakları ve çeşitli ev eşyalarından oluşan koleksiyonunu belediyeye bağışlamasıyla kedi müzesi için çalışmaların başladığını açıkladı.

Tarihi Odunpazarı bölgesinde açılması planlanan müze, bu alanda Avrupa’nın birkaç müzesinden biri, Türkiye’nin ise ilk müzesi olacak.

Büyükerşen’in açıklaması şöyle:

“17-24 Mayıs Müzeler Haftası’nın son gününde bizleri son derece heyecanlandıran bir projeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Sanatçı Berna Türemen’in 50 yıldır dünyanın çeşitli ülkelerinden temin ettiği kedi tabloları, heykelleri, bibloları, oyuncakları ve çeşitli ev eşyalarından oluşan koleksiyonunu belediyemize bağışlamasıyla, çocuklar ve gençler başta olmak üzere tüm hayvan severlerin ilgisini çekeceğine inandığımız Türkiye’nin ilk Kedi Müzesi’ni şehrimize kazandırmak için çalışmalara başladık.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal