Eski dostlar bir araya geliyor: ‘Küçük Beyaz Yalanlar Devam Ediyor’ gösterimde

Eski dostlar bir araya geliyor: ‘Küçük Beyaz Yalanlar Devam Ediyor’ gösterimde

Bu hafta biri yerli, altısı yabancı, yedi film gösterime giriyor.

Ünlü Fransız oyuncu Giullaume Canet’nin yönetmenliğinde çekilen, “Küçük Beyaz Yalanlar” adlı ilk filmden sekiz yıl sonrasında geçen “Küçük Beyaz Yalanlar Devam Ediyor”da François Cluzet, Marion Cotillard, Gelles Lellouche ve Laurent Lafitte rol alıyor.

Yazlık evinde inzivaya çekilmek isteyen Max, yıllardır görmediği eski arkadaşlarını karşısında bulur. Doğum gününü kutlamak için sürpriz yapan dostlarının hayatları farklılaşmış, çocuklarının sayısı çoğalmıştır ve bu karmaşanın içinde Max zorlama bir mutluluk içinde günü geçirmeye çalışır.

‘Sır Tutabilir misin?’

Sophie Kinsella’nın 2003’te yayımlanan aynı adlı romanından Elise Duran’ın yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Sır Tutabilir misin?”de Alexandra Daddario, Tyler Hoechlin ve Kimiko Glenn rol alıyor.

Emma Corrigan uçakta yolculuk yaparken, uçağın düşeceğinden endişe eder ve hayatındaki sırların hepsini yan koltuğunda oturan adama anlatır. Ne de olsa hiç tanımadığınız ve bir daha karşılaşmayacağınızı sandığınız birine açılmak kolaydır. Ancak bu adamın çalıştığı şirkette yönetici olduğunu öğrenmesi işleri karıştıracaktır.

‘Gece Kuşu’

Nisha Ganatra’nın yönetmen koltuğunda oturduğu “Gece Kuşu”nda başrolü usta oyuncu Emma Thompson canlandırıyor. Filmde Mindy Kaling, Max Casella, Hugh Dancy, John Lithgow, Denis O’Hare, Reid Scott ile Amy Ryan da rol alıyor.

30 yılı aşkın zamandır gece şovları sunan Katherine Newberry, eğer programında değişiklik yapmazsa işini kaybedeceğini anlar. Çünkü herkes ondan daha güncel ve daha komik olmasını beklemektedir. Bu noktada imdadına televizyon sektörüne yeni adam atan Molly yetişecektir.

‘Kaçış Oyunu’

Yönetmen Jacques Kluger’in Franck Thilliez’in romanından beyazperdeye uyarladığı “Kaçış Oyunu”nda Charley Palmer, Roxane Mesquida, Laetitia Chambon, Helena Chambon ile Priscilla Adade rol alıyor. Filmin görüntü yönetmenliğini Danny Elsen üstleniyor.

Lucas ve Chloe adlı iki arkadaş, katıldıkları bir oyunun finalinde, kendilerini terk edilmiş bir akıl hastanesinde bulurlar. Burada onları dört oyuncu daha beklemektedir, ancak sadece bir oyuncu sağ çıkabilecektir.

‘Alcatraz’

Andrew Jones’un senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini yaptığı, Alcatraz hapishanesinden kaçışı konu edinen yeni “Alcatraz” filminde Gareth Lawrence, Derek Nelson ve Mark Homer rol alıyor.

Filmde silahlı bir soyguncuyla bir gangsterin önderlik ettiği bir grup mahkûmun, Alcatraz Adası’ndan kaçma çabası anlatılıyor.

J. Campbell Bruce’ın 1963’te yayımlanan “Alcatraz’dan Kaçış” adlı romanından 1979 ylında çekilen ünlü filmde Clint Eastwood rol almıştı.

‘Sesinde Aşk Var’

Osman Taşçı’nın yönetmenliğinde çekilen “Sesinde Aşk Var” adlı filmin başrollerini Hayal Köseoğlu ile Burak Tozkoparan paylaşıyor. Filmin müzikleri Barış Aryay’ın imzasını taşıyor.

Anne babasını kaybetmiş, dedesi tarafından yetiştirilen Deniz’in kendisini tamamen derslerine vermiştir. Okula yeni gelen Rüzgâr ile tanıştığında hayatının odağı değişecektir. Deniz, Rüzgâr sayesinde en büyük yeteneğinin şarkı söylemek olduğunu keşfeder.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal