‘Eşcinsellerin hikâyelerini de izleyeceğiz, neden ötekileştiriyoruz?’

‘Eşcinsellerin hikâyelerini de izleyeceğiz, neden ötekileştiriyoruz?’

Oyuncu Beren Saat, “Netflix eşcinselliği özendiriyor” iddialarıyla ilgili “Netflix konuya dahil edilerek eşcinsellik ötekileştiriliyor. Hiç gerek yok, çünkü ötekileştirdiğimiz herkesin çok acı çektiğini biliyoruz” dedi.

Beren Saat, yeniden tv’nin YouTube kanalında Ayşegül Doğan Soruyor adlı programın ilk konuğu oldu. Salgın sürecinden sosyal medya düzenlemesine, Netflix tartışmalarından “Atiye” dizisine birçok konunun konuşulduğu videoda Saat, “Netflix eşcinselliği özendiriyor” iddialarına da değindi. Saat şunları söyledi:

“Özendirmek demiyorum, her şey hayatın bir gerçeği. Netflix konuya dahil edilerek eşcinsellik ötekileştiriliyor. Hiç gerek yok, çünkü ötekileştirdiğimiz herkesin çok acı çektiğini biliyoruz. Bir şekilde çözemediğimiz bir on yıldan geçtik. Artık biraz ders almak lazım. Siz bastırsanız da bir insanın cinselliği sadece onu ilgilendiren bir meseledir. Netflix’i kapatsanız, başka mecralarda da var, başka hikâyelerde de var. Bu var ve bütün o çocuklar bizimler. Kabul edeceğiz, onların hikâyelerini de izleyeceğiz. Neden ötekileştiriyoruz? Ötekileştirmeyelim, o hikâyelerinden rahatsız olmayalım.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal