Erdoğan: ‘LGBT, yok böyle bir şey. Bu ülke millidir, manevidir ve bu değerlerle yürüyecek’

Erdoğan: ‘LGBT, yok böyle bir şey. Bu ülke millidir, manevidir ve bu değerlerle yürüyecek’

Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör atadığı Melih Bulu’yu protesto eden öğrencilere, “Siz öğrenci misiniz? Siz talebe misiniz? Siz rektörün odasını basmaya kalkışan, işgale kalkışan terörist misiniz?” diye tepki gösterdi. Erdoğan, LGBTİ+’ları da hedef alarak, “LGBT, yok böyle bir şey bu ülke millidir, manevidir ve bu değerlerle geleceğe yürümektedir” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Artvin-Bilecik-Çankırı-Gaziantep-Iğdır yedinci olağan il kongrelerine canlı bağlantıyla katılarak açıklamalarda bulundu. Erdoğan, rektör atadığı Melih Bulu’ya karşı eylem yapan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine ve CHP’ye şu sözlerle tepki gösterdi:

“Partimizin tüm kademelerinde gerek vazifelerine devam eden gerekse yeni görev üstlenen kardeşlerimden çok daha azimli ve verimli bir çalışma bekliyoruz. Yönümüzü 2023’e girerken gece gündüz milletimizin gönlüne girmenin yolunu bulacağız.”

“Uluslararası alanda ülkemizin haklarını korumak için kararlı bir mücadele yürütüyoruz.”

“Ülkemizin önümüzdeki dönemde kendisine güçlü bir yer edinmesini hayal ediyoruz. Bu mücadelenin lokomotifi elbette cumhur ittifakıdır. Esasen böyle tarihi bir mücadeleye ülkedeki tüm siyasi partilerin destek vermesi gerekir. Ama maalesef ülkemizde siyasi hırsları ve ideolojik saplantıları kendi vatandaşlarına ve halklarına olan sorumluluklarının önüne geçmiş bir kesim vardır. Bunların öncüsünü de CHP’dir. CHP yedi yirmi dört açık bir yalan partisine başındaki zat da 7/24 yalan söyleyen bir adamcağıza dönüşmüştür. Boğaziçi Üniversitesi ile ilgili yapmış olduğu açıklamalara baktığınız zaman hâlâ terör örgütlerinin birer temsilcisi olanları bu ülkenin evlatları kendisinin de arkadaşları olarak tanımlıyor. Terör örgütlerinin üyesi olan bu gençleri biz ülkemizin gerçek manada milli ve manevi değerlere sahip gençleri olarak kabul etmiyoruz. Zira siz öğrenci misiniz talebe misiniz yoksa siz rektörün odasını basmaya kalkışan, orayı işgale kalkışan terörist misiniz? Bu ülke teröristlerin hâkim olduğu bir ülke olmayacak. Buna da asla fırsat vermeyeceğiz. Bunun böyle bilinmesini istiyorum. Gereği neyse yapıyoruz. Artık bu ülke Taksim’deki bir Gezi olayını yaşamayacak ve yaşatmayacaktır. Bay Kemal eğer sen bu yolda devam edeceksen devam et. Terörist arkadaşlarınla bu yola devam edeceksen buyur devam et. Ama biz teröristlerle beraber olmadık olmayacağız. LGBT yok böyle bir şey bu ülke millidir manevidir ve bu değerlerle geleceğe yürümektedir.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal