Erdem Tepegöz’ün yazıp yönettiği ‘Gölgeler İçinde’ Moskova’da yarışacak

Erdem Tepegöz’ün yazıp yönettiği ‘Gölgeler İçinde’ Moskova’da yarışacak

Erdem Tepegöz’ün yazıp yönettiği “Gölgeler İçinde” adlı filmin ilkgösterimi 42. Moskova Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleşecek.

İlk filmi “Zerre”yle ulusal ve uluslararası festivallerden birçok ödül kazanan Erdem Tepegöz’ün ikinci uzun metraj filmi “Gölgeler İçinde”, 1-8 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 42. Moskova Uluslararası Film Festivali’nin Ana Yarışma bölümünde yarışacak. Ana Yarışma bölümü bu yıl Kim Ki-Duk, Valeriy Todorovskiy gibi usta yönetmenlerin filmlerini de ağırlayacak.

“Homeland”, “Prison Break”, “Aladdin” gibi uluslararası projelerde rol alan Numan Acar’ın başrolde olduğu bilimkurgu türündeki film, ilkel bir teknolojiyle yönetilen fabrika bölgesindeki işçilerden birinin sistemi sorgulamasıyla değişmeye başlayan hayatlarını konu ediniyor. Distopik ögeler içeren filmin çekimleri Gürcistan’ın ortasında, Sovyetler Birliği’nden kalma bir maden kasabasında gerçekleştirildi.

Vedat Erincin, Ahmet Melih Yılmaz, Emrullah Çakay, Muharrem Bayrak ve Selin Kavak’ın da rol aldığı filmin görüntü yönetmenliğini Hayk Kirakosyan yaptı. Filmin müzikleri ise Greg Dombrowski’ye ait.

Filmin Türkiye’deki ilkgösterimi ise Moskova’dan hemen sonra, 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Yarışma bölümünde yapılacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 yorum

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal