Erdal Tosun hayatını kaybetti

Erdal Tosun hayatını kaybetti

Sarıyer Büyükdere Caddesi’nde sabaha karşı 6.30’da kontrolden çıkan araç, tiyatrocu Tosun’un arabasının üzerine düştü. Otomobilinin tavanı çöken Tosun araçta sıkışarak hayatını kaybetti.

Tosun’u sıkıştığı yerden çıkarma işlem yaklaşık bir saat sürdü. Sağlık ekiplerinin incelemesinden sonra Tosun’un olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi.

Erdal Tosun için yarın saat 12.00’de BKM’de tören düzerlenecek. Ardından ikindi vakti Levent Camisi’nden uğurlanarak Zincirlikuyu Mezarlığı’nda kardeşi Gürdal Tosun’un yanına defnedilecek.

Refüje çarparak takla atan sürücü ise otomobil içerisinden çıkartılarak sağlık ekiplerine teslim edildi. Polis ekipleri kazayla ilgili soruşturma başlattı.

Tosun’un cenazesi Kağıthane Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

40’dan fazla filmde oynayan Erdal Tosun, 1693’te İstanbul’da doğdu. 1980 yılında Beyoğlu Fındıklı Lisesi’nden mezun oldu.

1981 yılında Mine adlı filmle sinemaya başladı. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olduktan sonra Özel Tiyatroyu kurdu. Daha sonra Antalya Devlet Tiyatrosu’nda göreve başladı. Son olarak Murathan Mungan’ın Mezopotamya Üçlemesi adlı oyununda oynadı ve Devlet Tiyatroları’ndaki görevinden ayrılıp BKM Oyuncuları arasına katıldı.

Bunların yanında çeşitli dizilerde rol aldı.  Yeşilçam aktörlerinden Necdet Tosun’un oğlu olan Erdal Tosun’un kardeşi Gürdal Tosun da kendisi ve babası gibi bir oyuncuydu.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal