Ennio Morricone’nin ‘gizli, karanlık ve psikedelik tarafını’ keşif

Ennio Morricone’nin ‘gizli, karanlık ve psikedelik tarafını’ keşif

91 yaşında hayata gözlerini yuman Ennio Morricone’nin “gizli, karanlık ve psikedelik tarafını” yansıtan “Morricone Segreto” albümü dinleyiciyle buluştu.

Film müziklerinin efsane ismi dünyaca ünlü İtalyan besteci Ennio Morricone’nin bu albümü, ölümünden sonra yayımlanan ilk albümü olma özelliği taşıyor.

10 Kasım’da 92’nci yaşı kutlanacak olan Morricone’nin, “Morricone Segreto” adlı albümü 27 şarkıdan oluşuyor.

“İyi Kötü ve Çirkin”, “Bir Zamanlar Amerika”, “Birkaç Dolar İçin”, “Cennet Sineması”, “Dokunulmazlar”, “Şey” ve “The Hateful Eight”in aralarında yer aldığı 500’den fazla yapımın müziklerine imza atan Maestro’nun yaklaşık 1 saat 9 dakikalık albümünde ünlü bestecinin popüler bestelerinin alternatif kayıtları ve B-side’ları yer alıyor.

2 plak ve CD formatında yayımlanan albümün kürasyonunu üstlenen Pierpaolo De Sanctis, albümü “Ennio Morricone’nin gizli, karanlık ve psikedelik tarafına ilk defa bu kadar yaklaşıyoruz. Onun alışık olduğumuz bestelerinden uzakta bir atmosfere sahip bu albüm; elektronik müzik, hip hop, alternatif rock gibi örnekler ile dinleyeni şaşırtacağına emin olduğum bir iş. Bu kadar geniş yelpazede iş üreten birinin neden sinema dünyasının en popüler bestecilerinden biri olduğuna dair bütün cevapları barındırıyor” diye tanımladı.

 

Kaynak: play tuşu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal