En iyi ilk film seçildi: ‘Uzun Zaman Önce’ gösterimde

En iyi ilk film seçildi: ‘Uzun Zaman Önce’ gösterimde

Bu hafta ikisi yerli, altısı yabancı, sekiz film gösterime giriyor.

Cihan Sağlam’ın yönettiği “Uzun Zaman Önce” haftanın öne çıkan yapımı. 31. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde Mahmut Tali Öngören En İyi İlk Film Ödülü’ne değer görülen film, başrolündeki Serdar Orçin’e de en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandırdı.

Yönetmen Sağlam filmini “Anadolu’da şehirleşmeye başlayan bir kasabada yaşayan otoriter bir baba ve gün geçtikçe babalarına dönüşmekten kaçamayan iki kardeşi anlatan bir masumiyeti kaybediş öyküsü” diye tanıtıyor.

Esra Bezen Bilgin, Onur Dikmen, Sevinç Erbulak ve Nihan Okutucu’nun da rol aldığı film Başka Sinema dağıtımıyla 16 lokasyonda gösterimde.

‘Fırtınalı Soygun’

Michael Polish’in yönettiği filmde Mel Gibson, Emile Hirsch, Kate Bosworth, David Zayas ve Stephanie Cayo başrolleri paylaşıyor.

Film büyük bir kasırganın vurduğu sırada bir soygunun altından kalkmaya çalışan bir çete ile insanları koruyarak bu soygunu engellemeye çalışan bir polisin hikâyesini konu ediniyor.

‘Yeni Mutantlar’

Josh Boone imzalı “Yeni Mutantlar” adlı bilim kurgu filmi “X-Men” evreninde geçiyor. Filmde mutant olduklarını travmatik olaylarla keşfeden bir grup gencin, bulundukları mutant rehabilitasyon merkezinin sandıkları gibi bir yer olmadığını öğrenmeleri ve ardından gelişen olaylar anlatılıyor.

Filmde Maisie Williams, Anya Taylor-Joy, Charlie Heaton, Alice Braga ve Blu Hunt gibi isimler rol alıyor.

‘Silahlar Fora’

Jason Lei Howden imzalı “Silahlar Fora adlı aksiyon filminde yanlış insanlara bulaştıktan sonra ellerine bağlı silahlarla uyanan Miles’ın, kaçırılan eski sevgilisini kurtarmaya çalışması anlatılıyor.

Daniel Radcliffe’in başrolde olduğu filmde ona Samara Weaving, Rhys Darby, Ned Dennehy ve Natasha Liu Bordizzo eşlik ediyor.

‘Break the Silence: The Movie’

Park Jun-Soo’nun yönetmenliğini üstlendiği “Break the Silence: The Movie” adlı konser film, izleyiciyi ünlü K-Pop grubu BTS üyelerinin çıktıkları turneye dahil ediyor.

‘Hadi Gidelim’

Yönetmenliğini Dan Scanlon’ın üstlendiği “Hadi Gidelim” haftanın animasyon seçeneği.

Pixar yapımı filmde iki elf kardeşin, çok küçük yaşta kaybettikleri babalarına kavuşmak için girdikleri zorlu mücadele anlatılıyor.

‘Deney’

Birol Kurt’un yönettiği “Deney” adlı film, bu hafta gösterime giren bir diğer yerli yapım.

Selçuk Kılıç, Ercüment Fidan, Serdar Yıldırım gibi isimlerin rol aldığı filmde Rusya’da gerçekleştiremediği tehlikeli bir deneyi Türkiye’de hayata geçiren Albay Vladimir’in hikâyesi anlatılıyor.

‘Karanlığın İçinden’

David Ryan Keith’in çektiği “Karanlığın İçinden” haftanın korku seçeneği.

Mark Wood, Paul Flannery ve Kendra Carelli’nin rol aldığı filmde psişik yetenekleri olan bir adamın, ortadan kaybolan ailesini bulmaya çalışması ve beraberinde yaşanan olaylar konu ediniyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal